Akcesoria do jesiennego zamiatania liści

Jesień to pora roku, która wymusza na nas konieczność usuwania liści z posesji oraz trawników. Szukamy wtedy akcesoriów, które jak najbardziej ułatwią nam proces grabienia szybko opadających liści. Oprócz coraz bardziej popularnych sprzętów elektrycznych wciąż jednym z najczęściej używanych przedmiotów są grabie oraz miotły ręczne.

Grabie oraz miotły używane podczas jesiennych porządków

grabie do liściPrzeglądając oferty ręcznych akcesoriów do prac jesiennych, na pierwszy plan wysuwają się klasyczne grabie do liści, wyposażone w drewniany trzonek. Są bardzo łatwe w operowaniu, a długi trzonek sprawia, że wygoda operowania nimi stoi na bardzo wysokim poziomie. Dzięki szerokiej głowicy, która nie zapycha się liśćmi podczas grabienia, można wykonywać bardzo efektywne grabienie dużych powierzchni. Kolejnym rodzajem akcesorium stosowanego podczas jesiennych prac są tak zwane miotło-grabie. Posiadają one regulowany trzonek, zbudowany na bazie teleskopowej konstrukcji, która pozwala na dowolne wydłużanie lub skracanie go do wybranej przez nas długości. Kolejną bardzo przydatną funkcją tego sprzętu ruchome zęby, których rozstaw regulujemy poprzez rozsuwanie ich w poprzek. Dzięki temu możemy ustawić idealną szerokość głowicy, którą będziemy operować podczas zamiatania. Miotło-grabiami możemy operować także podczas koszenia trawy w miesiącach letnich oraz wiosennym oporządzaniu trawnika.

Na uwagę zasługują także klasyczne grabie metalowe, które mogą służyć do wielu celów, w tym do czyszczenia posesji z nadmiaru liści. Klasyczna konstrukcja z drewnianym trzonkiem umożliwia łatwość operowania podczas zgarniania oraz zagrabiania liści. Grabie możemy kupić w sklepach z artykułami rolniczymi, wtedy będziemy mieć pewność co do oferowanej jakości wykonania.