Akcesoria do klatki królika

Jako mała dziewczynka bardzo chciałam mieć jakieś zwierzątko. Niestety moi rodzice nie godzili się na to aby w naszym domu zamieszkał kot lub pies. Długo prosiłam aby jednak zmienili zdanie. Moim najszczęśliwszym dniem z tamtego okresu był dzień, w którym rodzice dali mi na urodziny małego króliczka.

Jak dbać o królika?

paśnik dla królikówKróliki to bardzo mądre zwierzątka. Są one zaliczane do jednych z najbardziej popularnych zwierząt domowych i wielu ludzi decyduje się na posiadanie właśnie takiego domownika. Ludzie bardzo lubią króliki ze względu na ich miłą aparycję oraz miękkie futerko. Długie uszy oraz łagodne spojrzenie sprawia, że wielu rodziców decyduje się na zakup właśnie takiego zwierzątka dla swoich pociech. Króliki są również bardzo towarzyskie i bardzo łatwe w pielęgnacji i utrzymaniu. Jednak należy pamiętać, że królik ma również swoje potrzeby. Potrzebuje dużej klatki, wybiegu i przestrzeni. Oprócz tego wiele królików potrzebuje towarzystwa i nie lubi samotności. Oprócz tego, że nasz podopieczny powinien mieć zapewnione różnego rodzaju atrakcje musi mieć również dobrze zbilansowaną dietę. Ważnym elementem są akcesoria do klatki takie jak poidełko i paśnik dla królików. Króliki mają słabo wykształcone mięśnie układu pokarmowego, dlatego muszą nieustanie jeść, by pokarm popychał kolejne partie jedzenia. Dlatego ważne jest by paśnik był zawsze pełen jedzenia. W paśniku mogą być owoce, warzywa i sianko czy pasze zielone. Jeśli zauważymy, że nasze zwierzę tyje powinniśmy zmienić mu dietę konsultując się z lekarzem weterynarii.

Królik jest zwierzęciem wymagającym opieki. Dlatego osoby decydujące się na zakup królika przed tą decyzją powinny przeczytać kilka artykułów na ich temat. Wiedza na temat ich potrzeb i zachowań ułatwi nam podjęcie decyzji oraz pozwoli na świadomą decyzję czy zwierzę to jest odpowiednim kompanem.