Bezpieczne łóżeczko dla dziecka

W pokoju dziecięcym każda powierzchnia jaką uda się wygospodarować w mig zajmowana jest przez akcesoria i zabawki, których maluch ma niezliczone ilości. Dlatego łóżeczko dziecięce powinno być na tyle funkcjonalne i bezpieczne na ile to tylko możliwe.

Bezpieczne łóżko z szufladą

łóżko dziecięce z zabezpieczeniem i szufladąMeble dla dzieci są niewiarygodnie pomysłowe jeśli chodzi o kształty i formy jakie przybiera. Bardzo często przybierają formę mebla ozdobnego, ale z dziecięcym charakterem, czyli pojazdów wszelkiego rodzaju: od karocy z baldachimem poprzez czerwoną wyścigówkę po koparkę z prawdziwym ramieniem do wydobycia piachu. Jednak rodzice najczęściej wybierają funkcjonalne klasyczne łóżko dziecięce z zabezpieczeniem i szufladą pozwalające na zmagazynowanie pod łóżkiem dziecięcej bielizny lub drobnych akcesoriów ułatwiających zasypianie. Bo przecież grunt, to żeby pod ręką były wszystkie ulubione kocyki, poduszeczki a nawet niewielkie i łatwe do utrzymania w czystości pudełko na gryzaki pomagające maluchowi wyciszyć się po dniu pełnym wrażeń. Najważniejsze jednak jest zapewnienie malcowi bezpieczeństwa podczas snu. Dlatego też łóżeczka są projektowane z barierkami, które podczas pierwszych nocy, gdy malec jeszcze nie jest w stanie kontrolować swojego ułożenia, a wciąż jest przyzwyczajony do łóżeczka z czterema bokami zapobiega nocnym wypadkom. Bardzo często zabezpieczenie jest tak zaprojektowane, aby można je było zdemontować i chwalić malucha, że śpi już w bardzo dorosłym łóżku.

Aby spać spokojnie, gdy maluch pierwszy raz zaśnie w swoim nowych łóżku dziecięcym z zabezpieczeniem i szufladą warto zorganizować dla rodziców wieczór filmowy. Gdy będą w pobliżu oglądać ciekawy film mogą zareagować, gdyby malec zaczął intensywnie rzucać się w poszukiwaniu szczebelków.