Biżuteria męska wraca do łask

 

Moda na biżuterię męską co kilka lat całkowicie zanika po to, aby później pojawić się ze zdwojoną siłą. Nie inaczej jest teraz. Jeszcze niedawno noszenie jakiejkolwiek biżuterii oprócz obrączki ślubnej i zegarka było uznawane za dziwne. Tak bardzo kiedyś popularne i pożądane sygnety stały się na przykład czymś kompletnie kiczowatym.

Złota biżuteria dla mężczyzn

bransoletki ze złota dla mężczyznW przypadku mody męskiej pierwszą i najważniejszą zasadą, podobnie jak u kobiet jest – umiar. Mężczyźni w temacie ozdabiania się są bardziej powściągliwi niż kobiety. Faktycznie zazwyczaj decydują się na jeden, maksymalnie dwa element biżuterii. Najczęściej wybieraną kombinacją jest łańcuszek i do tego złoty pierścionki (obrączka ślubna), bransoletki ze złota dla mężczyzn lub zegarki. Dużą wagę w biżuterii męskiej przywiązuje się do jakości materiałów. Najczęściej stosowane to złoto, srebro, stal lub skóra. Biżuteria wykonana z innych niż te materiały nie sprawdza się zbyt dobrze. Dodatki powinny podkreślać indywidualny styl mężczyzny. Inna biżuteria pasuje mężczyźnie w typie biznesmena. Do garnituru i strojów formalnych najlepiej sprawdza się złoto oraz dobrze wyglądający zegarek. Zupełnie inaczej sprawa wygląda kiedy ozdabia się mężczyzna ubierający się w stylu rockowym. To dla takich facetów powstała biżuteria ze stali i skóry. Często skórzane bransolety przyozdobione są na przykład ćwiekami. Należy wystrzegać się bardzo grubej, rzucającej się w oczy biżuterii na szyi.

Ciężki łańcuch w ostatnich latach stał się wspomnianym wcześniej synonimem kiczu. Każdy mężczyzna sam powinien dobierać dodatki odpowiadającego jego gustowi. Innym dobrym rozwiązaniem jest poproszenie o pomoc kobiety, która doradzi swojemu facetowi jaką biżuterie powinien dobrać aby wyglądać dobrze.