Brak izolacji przeciwwilgociowej

Wiele osób, które zamierzają się budować nie wie jak ważna jest hydroizolacja ani co to jest. Jednak w budownictwie ma ona bardzo ogromne znaczenie, dlatego powinna być ona prawidłowo wykonana, ponieważ tylko wtedy mamy gwarancję, że nasze fundamenty nie będą wsiąkały wody.

Co się stanie jeśli nie wykonamy izolacji przeciwwilgociowej?

Wielu z nas nie wie, izolacja przeciwwilgociowa toizolacja przeciwwilgociowa inaczej hydroizolacja, która zabezpiecza fundamenty naszego budynku przed wsiąkaniem w nie wody gruntowej. Gdyby nie ona to z czasem nie tylko w piwnicy, ale również na wyżej położonych elementach domu pojawiłaby się wilgoć, a stąd już prosta droga do zagrzybienia oraz zniszczenia ścian. Na naprawy tych szkód musielibyśmy wydać sporą sumę pieniędzy, ponieważ żadne środki przeciwko pleśni czy grzybom nic by nie dały, ponieważ źródłem problemów jest brak izolacji. W takim przypadku najpierw trzeba by było osuszyć budynek a następnie wykonać hydroizolację. Oprócz wilgoci znacznie obniżyłaby się izolacyjność cieplna ścian a co za tym idzie płacilibyśmy więcej za ogrzewanie co wiąże się z kolejnymi kosztami wynikającymi z braku lub źle wykonanej izolacji. Zawsze należy wybierać sprawdzone firmy a jeśli takich nie mamy to powinniśmy poszukać informacji na ten temat w Internecie. Obecnie jest wiele forum internetowych, na których można dowiedzieć się co sądzą o niej inni klienci, którzy korzystali z jej usług. Wykonana hydroizolacja wcale nie musi być szczelna a to oznacza, że nawet jeśli zabezpieczymy fundamenty to i tak po jakimś czasie może pojawić się wilgoć. Wynika to z niedopatrzenia pracownika wykonującego izolację lub z nie wiedzy i brak doświadczenia, dlatego zawsze należy wybrać profesjonalną firmę.

Jeśli więc zamierzamy się wybudować pomyślmy już wcześniej o hydroizolacji i poszukajmy profesjonalnych fachowców z dużym doświadczeniem. To da nam pewność, że w przyszłości na ścianach nie pojawi się wilgoć.