Bramkowy wykrywacz metali w firmach i obiektach publicznych

 

Bramki są potrzebne w większych firmach, zwłaszcza takich w których występują podzespoły z metalowymi elementami. Bramki stanowią zabezpieczenie przed kradzieżą od najdrobniejszych elementów przez pracowników pracujących na terenie zakładu. Wszelkie wykrycie metalu sygnalizowane jest dźwiękiem, oraz pokazane na czerwono wysokość wykrytego elementu -na bokach bramki sygnalizowane diodami.

Dlaczego bramkowe wykrywacze metali są przyszłością firmy?

bramkowy wykrywacz metali Przy takiej bramce warto postawić dodatkowo ochroniarza z wykrywaczem metali, który dodatkowo przeprowadzi kontrolę w przypadku uruchomienia się bramki. Często bramka wykrywa elementy metalowe przy ubraniach np metalowe elementy przy butach, wszelkie napy, metalowe guziki, u kobiet bardzo często piszczą fiszbiny. Bramkowy wykrywacz metali jest bardzo czuły dlatego przed przejściem przez nią należy do specjalnie przeznaczonych pojemników odłożyć wszystkie metalowe elementy w tym należy zdjąć pasek, odłożyć telefon. Po przejściu przez bramkę trzeba również pokazać, że nasz telefon nie jest atrapą, pokazać, że się świeci a w przypadku rozładowania się telefonu musimy wyjąć baterię i pokazać, że nic pod nią nie chowamy. Jeżeli posiadamy telefon z wbudowaną baterią, musimy pokazać, że się on nie otwiera. Bramkowe wykrywacze metali często są wykorzystywane dla bezpieczeństwa np w sądach, na lotniskach, więzieniach itp co sprawia, że na teren nikt nie wniesie zakazanego przedmiotu. Wykrywacze bramkowe są bardzo czułe, wykryją nawet śrubkę.

Przechodząc przez bramkę nie trzeba z kieszeni wyciągać drobnych monet, jeśli natomiast przechodzimy z kartą bankomatową, należałoby odłożyć ja do pojemnika. Bramki stanowią pewną formę bezpieczeństwa, zwłaszcza w obiektach publicznych, ponieważ nikt nie wniesie niedozwolonych przedmiotów, w tym np broni, noży i innych rzeczy, które zagrażają naszemu bezpieczeństwu.