Charakterystyka rowera Pulso 1.0

Firma Kross dostarcza na polski rynek wśród swojej bogatej oferty także rowery szosowe. Są to rowery, które doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które lubią uprawiać kolarstwo trochę bardziej wyczynowo niż zwyczajowy użytkownik rowerów. Wśród ich asortymentu znaleźć możemy między innymi model Pulso 1.0, który przedstawię w poniższym tekście.

Kilka słów o rowerze Pulso od Kross

lekki kross pulso 1.0Jeśli chodzi o lekki Kross Pulso 1.0, jak zostało już wcześniej wspomniane, zaliczany jest on do kategorii rowerów szosowych. Nazywany jest lekkim rowerem, ponieważ jego waga wynosi niecałe dziesięć i pół kilograma, co możliwe jest dzięki zastosowaniu odpowiedniego stopu aluminium w konstrukcji sprzętu. W przypadku rowera Pulso 1.0 jest to aluminium 6061, które gwarantuje wytrzymałość ramy na wszelkie uderzenia, które mogłyby spowodować złamanie konstrukcji, zachowując jednocześnie niską masę całej ramy. Ze względu na fakt, iż rowery szosowe swoje zastosowanie znajdują najczęściej w nieco bardziej ekstremalnych warunkach niż zwykłe jednoślady, zastosowana została w ich przypadku dość interesująca technologia malowania ramy, która umożliwia uzyskanie wzmocnionej powierzchni, odpornej na odpryski spowodowane ewentualnymi uszkodzeniami mechanicznymi, których możemy doświadczyć na trasie. Dzięki temu możliwe jest swobodne korzystanie ze sprzętu, bez ryzyka negatywnego wpływu na kwestie estetyczne użytkowanego przez nas sprzętu.

Oczywiście, każdy rower szosowy musi charakteryzować się konkretnymi właściwościami technicznymi. Z tego też względu rower został wyposażony w dwadzieścia cztery różne biegi, które ułatwią nam osiąganie wysokich prędkości, przy jednoczesnym oszczędzaniu siły kolarza poruszającego się przy pomocy roweru Pulso 1.0 wyprodukowanego przez firmę Kross.