Czy gołębie odchody są szkodliwe dla zdrowia?

Gdy poznałam mojego obecnego męża, zakochałam się w nim z wzajemnością i od pierwszego wejrzenia. Bardzo szybko zaczęliśmy mówić o wspólnym zamieszkaniu, jednak i on, i ja mieszkaliśmy w kawalerkach. Już trochę bardziej praktycznie, a mniej romantycznie podjęliśmy decyzję o ślubie i kupnie większego mieszkania.

Jaki produkt przeciwko ptakom jest najskuteczniejszy?

produkty przeciw gołębiomByłam pewna swoich uczuć do Michała jak niczego innego, ale nie byłam pewna naszego nowego nabytku w wieżowcu. Ufałam, że mieszkanie na dziewiątym piętrze będzie dla nas dobre. Już pierwszego dnia zaskoczyły mnie gołębie na balkonie. Nie za bardzo się mnie bały, widać, że przyzwyczaiły się do człowieka. Widziałam też ich odchody i zastanawiałam się jak dużym problemem będzie to dla nas. Biorąc pod uwagę, że mamy psa, który wychodził na balkon i odchody miał wnosić do domu, to musieliśmy szybko coś przeciw ptakom wymyślić. Przede wszystkim sprawdzić jakie są dostępne produkty przeciw gołębiom. Oczywiście nieszkodliwe dla zwierząt, bo i mąż, i ja jesteśmy miłośnikami zwierząt. Chciałam tylko zabezpieczyć balkon, by ptaki nie miały do niego dostępu. W ofercie jednego ze sklepów znalazłam siatki i kolce. Siatka od razu mi się spodobała, bo automatycznie czułam się spokojniejsza o naszego psa. Małego i wszędobylskiego. Siatka była takim produktem, którego szukałam, jako pierwszego. Dopiero, jeśli ona by się nie sprawdziła, to mogliśmy szukać dalej. Ponieważ Michał miał do mojego podobne zdanie, nie było co zwlekać z zamówieniem. Kilka dni później, czekaliśmy na efekty. Po tygodniu ciągle był spokój.

Rozwiązanie okazało się idealne. Dla wszystkich. Na początku, trochę się przestraszyłam, że możemy mieć problem ze „współlokatorami”, ale to był po prostu zwykły lęk przez nieznanym. Problemu takiego nigdy wcześniej nie miałam, więc nie wiedziałam jak trudny jest do rozwiązania. Teraz już wiem, że taki problem, to żaden problem.