Czy można sprzedać dom w trakcie budowy?

Co zrobić, jeśli nie mamy środków finansowych na ukończenie budowy? Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy możliwa jest sprzedaż domu w budowie? Bez względu na powody takiej decyzji jest to oczywiście możliwe. Dom możemy sprzedać na każdym etapie jego budowy. Trzeba tylko znać jego wartość i wiedzieć za jaką cenę możemy go spieniężyć.

Wartość budowanego domu poznamy dzięki rzetelnej wycenie

rzetelna wycena domów w budowieBez względu na to na jakim etapie jest budowany przez nas dom możemy go sprzedać. Najpierw musimy poddać go dokładnej wycenie, a takową może przeprowadzić jedynie licencjonowany rzeczoznawca. Koszt takiej profesjonalnej wyceny waha się w przedziale od czterystu do siedmiuset złotych. W ramach tego uzyskamy dokładne informacje na temat wartości domu w stanie aktualnym. Bardzo ważne jest to, że rzetelna wycena domów w budowie uwzględnia również wartość działki, na której dom jest budowany. Na podstawie takiej wyceny możemy ustalić cenę sprzedaży nieruchomości i na pewno nie będziemy na niej stratni. Chociaż to nie oznacza, że wycena będzie się pokrywać z naszymi oczekiwaniami co do ceny sprzedaży. Musimy pamiętać, że wycena przeprowadzana jest na podstawie cen i kosztów obowiązujących na dzień wyceny. A to oznacza, że budowa mogła nas kosztować mniej lub więcej, bo przecież jej koszty zmieniają się w czasie. W każdym razie nigdy nic nie stoi na przeszkodzie, żeby nieukończoną inwestycję spieniężyć.

Coraz więcej jest ofert sprzedaży nieruchomości, które są w trakcie budowy. Każdy inwestor ma swoje powody, dla których musiał zdecydować się na taki właśnie krok. Przy takiej sprzedaży konieczna jest pomoc rzeczoznawcy, który dokona wyceny takiej nieruchomości. Kupujący przed podjęciem decyzji również mogą skorzystać z pomocy fachowca w zakresie wyceny nieruchomości.