Dokładne oczyszczanie twarzy

Nasza skóra potrzebuje codziennej pielęgnacji, która zapewni jej zdrowy i promienny wygląd. Każdego dnia jest narażona na działanie promieni słonecznych, klimatyzacji czy drażniących środków chemicznych, które ją sukcesywnie niszczą.

Jak skutecznie oczyszczać twarz?

oczyszczanie twarzy w bydgoszczyRozróżnia się kilka rodzajów skóry, która wymaga zastosowania odmiennej pielęgnacji. Cera tłusta nie lubi ciężkich kremów, sucha musi mieć dużą dawkę nawilżenia, a skóra że zmarszczkami wymaga zastosowania kremów z aktywnymi substancjami napinającymi, wygładzającymi i ujędrniającymi. Jednak to, co je wszystkie łączy, to podstawowa, codzienna pielęgnacja, która opiera się oczyszczaniu, złuszczaniu, nawilżaniu i regenerowaniu. Z tych etapów, najważniejsze jest oczyszczanie, gdyż przygotowuje skórę do dalszych zabiegów. Na pewno codzienne oczyszczanie jest bardzo ważne, ale wyjątkowo skuteczne jest profesjonalne oczyszczanie twarzy w Bydgoszczy w salonie kosmetycznym. Nieusuwany naskórek, zanieczyszczenia czy kurz, które pozostają na twarzy, powodują zatykanie porów oraz powstawanie licznych niedoskonałości, dlatego też tak ważne jest systematyczne oczyszczanie twarzy. W domowych warunkach możemy to zrobić powierzchownie, natomiast w salonie odbywa się to dogłębnie, najczęściej przy użyciu peelingu kawitacyjnego, czyli ultradźwiękowego, który powoduje dokładne oczyszczenie skóry oraz złuszczenie martwego naskórka. Dzięki temu cera pozostaje nieskazitelnie czysta, jaśniejsza i bardziej delikatna w dotyku.

Do codziennej pielęgnacji zaleca się stosowania powszechnie dostępnych środków do pielęgnacji o działaniu oczyszczającym. Mogą być w formie żeli, pianek czy olejków. Natomiast zabiegi oczyszczające warto stosować przynajmniej kilka razy w roku, szczególnie jesienią i zimą.