Dron Hubsan X4 w rękach inżynierów

O dronach stało się głośno stosunkowo niedawno, gdy nagle zawojowały rynek. Są nie tylko doskonałą zabawką dla najmłodszych, ale również sposobem na zarobek dla filmowców a nawet rolników. Dlaczego drony stały się tak popularne i dlaczego wiąże się z nimi ogromne nadzieje?

Zawrotne i szybkie drony

zwrotny hubsan x4 h107c plusWbrew pozorom nad dronami naukowcy inżynierii pracują już bardzo długo. Mają służyć nie tylko w celach rozrywkowych, ale przede wszystkim ich zadaniem jest usprawnić pracę w wielu sektorach przemysłowych. Okazuje się, że w dzisiejszych czasach drony z powodzeniem zastępują rolnicze opryskiwacze, pomagają policji w namierzaniu piratów drogowych a nawet są niezbędne w celu wykrywania oszustów podatkowych (monitorując majątki obywateli). Okazuje się zatem, że drony nie są tylko zabawką dla rozkapryszonych, ale mają również wiele innych zastosowań, o których nie każdy ma pojęcie. Co więcej, wydziały technologiczne na całym świecie badają, jak stworzyć jeszcze lepsze drony, które posłużą się rozwojowi gospodarki. W ostatnich czasach stała się głośna modyfikacja przeprowadzona przez studentów inżynierii. Do tuningu wybrali oni zwrotny Hubsan X4 H107C plus, którego chcieli wykorzystać do zbierania informacji o uprawach. Dzięki zamontowanym czujnikom, dron nie tylko przelicza areał, ale również zbiera informacje o stanie uprawy oraz podpowiada – za pomocą aplikacji mobilnej – w jakim stanie są np. zboża. Dzięki temu, każdy rolnik mógłby otrzymywać kompletne informacje o zniszczeniach naturalnych (np. przez klęski żywiołowe lub działanie zwierząt) oraz o czynnikach chorobotwórczych, które rozwijają się na uprawie. 

Czy drony są przyszłością ludzkości? Już teraz wiadomo, że ich potencjał jest ogromny i mogą służyć zarówno osobie prywatnej jak również dużym przedsiębiorstwom. Co więcej, coraz częściej pojawiają się plany wykorzystania dronów jako kurierów pocztowych.