Dzieci rozwijają kreatywność na warsztatach

Dzieci mają naprawdę bujną wyobraźnię. Wyobraźnia to największy przyjaciel i jednocześnie największa broń dziecka. Jednak jeśli wyobraźnia nie dostaje odpowiednich bodźców, jeśli kreatywność nie jest pobudzana – zanika. Chyba każdy człowiek zdaje sobie z tego sprawę. Oczywiście, w dobie wszechobecnej elektroniki kusi, by posadzić dziecko przed komputerem, tabletem lub telewizorem, ale jednak od tego kreatywność się nie rozwinie. A naprawdę warto ją rozwijać.

Kreatywność ćwiczona na warsztatach dla dzieci

kreatywne warsztaty dla dzieciBardzo dbam o to, by moje dzieci miały okazję do rozwijania swojej kreatywności. Wiem bowiem, że w kreatywność to coś, co bardzo procentuje w dorosłym życiu. Zresztą nie tylko w dorosłości. Nie od dziś wiadomo przecież, że kreatywni ludzie mają w życiu dużo łatwiej. Dlatego, gdy tylko dowiedziałam się, że w miejscowym ośrodku kultury organizowane są kreatywne warsztaty dla dzieci, to w ogóle się nie zastanawiałam i zapisałam swoje dzieci na zajęcia. I powiem wam, że to był prawdziwy strzał w dziesiątkę. Dzieci bawiły się doskonale, wracały zadowolone i ciągle o tych warsztatach rozmawiały. Warsztaty były na tyle udane, że w raz z kilkoma matkami udało mi się namówić przedszkole naszych dzieci do tego, by zorganizowało coś podobnego właśnie w naszym przedszkolu, tak by wszystkie dzieci mogły skorzystać. W końcu wszystkie dzieci zasługują na to, by móc bez problemów rozwijać swoją kreatywność.

Moje dzieci na warsztatach z kreatywności bawiły się naprawdę doskonale. Dlatego też postarałam się o to, by brały udział w zajęciach o podobnej formie po raz kolejny. I jeśli tylko będzie taka możliwość – moje dzieci będą chodzić na takie zajęcia bardzo regularnie. Widzę, że same bardzo tego chcą i są bardzo szczęśliwe po powrocie z zajęć.