Gdzie kupić dobry dyktafon?

Dwudziesty pierwszy wiek jest wiekiem miniaturyzacji. Wszystko, co służyło do komunikowania się jak telefony, było duże, nieporęczne i stacjonarne. Dziś, telefony nosimy w naszych kieszeniach. Podobnie z komputerami i innymi zdobyczami technologii jak GPS.

Który miniaturowy dyktafon jest najlepszy?

dyktafony miniaturoweW ubiegłym wieku, dziennikarze i reporterzy musieli chodzić z dużymi magnetofonami – dyktafonami, trwale zespolonymi z mikrofonem. Wszystko miało postać dużej torby, noszonej u biodra z zewnętrznym okablowaniem. Wyglądało to nieco dziwnie, patrząc z perspektywy naszych czasów. Dziś, mamy do dyspozycji dyktafony miniaturowe, które z łatwością mieszczą się w kieszeni naszej marynarki. Tego rodzaju sprzęt jest jednak potrzebny nie tylko reporterom i dziennikarzom. Z miniaturowych dyktafonów korzystają agencje detektywistyczne, policja oraz korporacje, które często rejestrują procesy transakcyjne. Miniaturowy dyktafon jest lekki i wykonany z trwałego materiału, dzięki czemu nie rozbije się w razie upadku nawet z dużej wysokości. Niektóre modele wyposażone w najnowszą technologię, mają możliwość rejestrowania głosu z bardzo daleka. Są także na tyle czułe by nagrać dokładnie treść rozmowy, nawet gdy trzymamy dyktafon w kieszeni lub w torbie. Rejestrują one bowiem dźwięki aż do powierzchni dziesięciu metrów kwadratowych. Jakość nagrania jest najwyższa i możemy ją zrzucić bezpośrednio na nasz komputer lub smartfon, bezpośrednio z dostosowanej aplikacji, co jest bardzo wygodne i praktyczne, a także pozwala odciążyć pamięć urządzenia.

Miniaturowe dyktafony najczęściej kojarzymy z pracą szpiegów, albo nielegalnym nagrywaniem ludzi, w niewygodnych dla nich sytuacjach. Jednak na co dzień służą bardziej prozaicznym zawodom, jak dziennikarze, pisarze etc.