Grodzenie placu budowy

Budując dom warto zapoznać się z obowiązującymi przepisami prawa, by niepotrzebnie nie narazić się na koszty mandatów w tym trudnym dla portfela czasie. Jednym z ważniejszych przepisów jest ten, który mówi o tym, że plac budowy musi być ogrodzony, by nie miał do niego dostępu nikt postronny. Ten przepis nie zawsze jest egzekwowanym przez służby kontroli, ale jeśli już tak się dzieje, to zazwyczaj sypią się mandaty karne.

Jakie ogrodzenie wybrać?

ogrodzenia tymczasowe budowyKażdy początkujący inwestor szuka oszczędności wszędzie tam, gdzie to tylko możliwe. Najchętniej nie stawiałby żadnego ogrodzenia, ale ta oszczędność może okazać się złudna. Warto zatem postawić na tanie i szybkie w budowie ogrodzenia tymczasowe budowy. Jednym z takich ogrodzeń może być siatka leśna i drewniane żerdzie. Siatka leśna to nic innego jak siatka zrobiona z cienkiego drutu, a żerdzie to najczęściej nawet nieokorowane pnie drzew. Zakup siatki to bardzo niski koszt. Żerdzie najlepiej kupić u leśniczego, wtedy również nie wydamy sporo, a kupując z zapasem stempli budowlanych możemy wynegocjować bardzo niską cenę. Oczywiście do zakupionego materiału musimy dołożyć naszą pracę – tą bowiem mamy za darmo. Oczywiście do postawienia estetycznego ogrodzenia trzeba się przyłożyć, ale jeśli dobrze to zrobimy, to posłuż nam ono nawet przez jakiś czas po zakończeniu budowy, gdy będziemy zbierać środki na postawienie ogrodzenia docelowego.

Ogrodzenie budowlane nie musi należeć do najpiękniejszych, wystarczy, że skutecznie będzie chronić plac budowy przed wejściem na jego teren osób postronnych. Dzięki temu będziemy spać spokojnie i przede wszystkim bez obaw o jakiekolwiek wypadki na placu budowy podczas naszej nieobecności. Warto wspomnieć, że odpowiadamy za wypadki na nieogrodzonym placu budowy.