Ingerencja w wygląd poprzez operacje plastyczne

Wiele osób myśli, że operacje plastyczne wykonuje się tylko po to, by wyglądać piękniej i że są one zarezerwowane dla ludzi bogatych – najczęściej gwiazd showbiznesu. Nic bardziej mylnego – operacje tego typu wiążą się oczywiście z poprawianiem wyglądu, ale wcale nie jest to tylko botox czy korygowanie kształtu nosa.

Powiększanie piersi, modelowanie brzucha i nie tylko

chirurgia plastyczna toruńDo chirurgów plastycznych zgłaszają się również osoby, które uległy różnym wypadkom, poparzeniom i chcą znowu wyglądać normalnie. Poza tym do chirurga plastycznego należy udać się wtedy, kiedy chcemy się pozbyć znamion znajdujących się na ciele, pieprzyków, włókniaków, blizn albo brodawek. Najczęściej pacjenci decydują się na ich usunięcie wtedy, kiedy znajdują się one w widocznym miejscu np. na twarzy. Taka chirurgia plastyczna toruń stoi na naprawdę wysokim poziomie, ale zanim dojdzie do jakiegokolwiek zabiegu, konieczne jest spotkanie ze specjalistą, który oceni, czy rzeczywiście warto poddawać się zabiegowi. Zdarza się przecież, że u niektórych tak naprawdę nie ma wskazań do wykonywania poważniejszych zabiegów i są one tylko wymysłem pacjenta. Niektórzy ludzie nawet uzależniają się od wykonywania operacji plastycznych! Chirurg plastyczny może pomóc również w przypadku odstających uszu czy dużego nosa. Oprócz tego wykonuje on również plastykę powiek. Niektórym chirurgia plastyczna kojarzy się głównie z powiększaniem, podnoszeniem, zmniejszaniem i rekonstrukcją piersi.

Chirurdzy mogą zająć się też modelowaniem brzucha czyli tzw. abdominoplastyką. Popularne stają się obecnie rekonstrukcje uszu po piercingach i tunelach. Modelowanie, pomniejszanie lub powiększanie łydek to zabiegi, na które częściej decydują się kobiety. Jak widać, zakres usług jest naprawdę szeroki, a chirurg plastyczny może pomóc rozwiązać wiele problemów.