Jak dopasować korektor do typu cery?

Dobry podkład i korektor w makijażu to podstawa. By make-up wyglądał dobrze trzeba stworzyć idealną podstawę, lecz wciąż wyglądającą naturalnie i zdrowo. Wybierając więc produkty kosmetyczne, musimy więc kierować się potrzebami naszej cery. Jeśli jest ona sucha, nie wybierajmy podkładów i korektorów mocno kryjących, te sprawdzą się w przypadku cer tłustych.

Sposoby wybierania korektorów

korektor golden rose w sztyfcieWiele kobiet ma tendencję do skupiania się na makijażu i kupowaniu drogich kosmetyków kolorowych, zapominając o pielęgnacji. Jest ona natomiast kluczem do estetycznie i pięknie wyglądającego makijażu twarzy. Nawet najlepszy i najdroższy podkład nie będzie dobrze się scalał z naszą skórą, jeśli nie będzie ona regularnie lecz delikatnie złuszczana i dobrze nawilżana. Gdy zadbamy o cerę możemy zająć się makijażem. Przyda nam się dobry korektor, który zakryje wszelkie niedoskonałości i wypryski, a także cienie pod oczami powstającymi na skutek przemęczenia i niewyspania. Jeśli chodzi o korektor Golden Rose w sztyfcie, nadaje się on znakomicie właśnie do zakrycia nieestetycznych cieni pod oczami. W ich ofercie znajdziemy również inne korektory, na przykład w płynie. Pamiętajmy, że musimy intensywność krycia i efekt zmatowienia korektora dostosować do typu naszej cery. Jeśli jest ona tłusta, potrzebujemy większego zmatowienia, gdyż zbyt lekki korektor nie będzie się na skórze zbyt długo utrzymywał.

Makijaż i jego jakość jest dla wielu kobiet bardzo istotna. By dzięki niemu osiągnąć jak najlepszy efekt musimy się postarać. Dobry makijaż wyjdzie na zadbanej, wypielęgnowanej twarzy. Warto pamiętać o tym, by nie nakładać takich kosmetyków, jak ciężki podkład czy korektor w sztyfcie na twarz bez kremu nawilżającego. Makijaż prawdopodobnie tylko podkreśli suche skórki.