Jak pierze się tapicerkę meblową?

 

Meble, szczególnie takie, które mają dużo materiału na sobie muszą być co jakiś czas prane, aby wyglądały dobrze. Jednak pranie za pomocą szczotki nie jest tak dokładne, jak dokładne czyszczenie myjką z miękką wodą. Usługa ma na celu wyczyszczenie tapicerki pod kątem wizualnym, ale także chodzi o pozbycie się bakterii i roztoczy, które mogą ukrywać się w warstwie kurzu.

Pranie tapicerki myjką ciśnieniową

pranie tapicerki meblowej warszawaTapicerka meblowa jest wykonana z wytrzymałego materiału. Jeśli koniecznie chcemy wykonać czyszczenie tapicerki meblowej Warszawa to miejsce, gdzie takie usługi są bardzo szybko realizowane. Do prania używa się myjek ciśnieniowych ze zmiękczoną wodą. Delikatna strużka wody pod ciśnieniem jest na tyle mocna, że bez detergentów usuwa plamy. Ważne jest to, jak podczas prania reguluje się temperaturę. Zaczyna się od drobnej regulacji pięć stopni Celsjusza w górę i w dół. Następnie zwiększa się różnice temperatur, sprawiając, że wszystkie mikroorganizmy są wypłukiwane z mebli. W ten sposób skutecznie poprawiamy zapach tapicerki, a nie używamy do tego żadnych środków chemicznych. Najczęściej firmy, które organizują takie usługi zdejmują zupełnie tapicerkę. Na specjalne życzenie klienta można wymienić wkłady w meblach, aby były tak samo miękkie, jak zaraz po zakupie. Meble tego typu mogą wyglądać świetnie nawet po wielu latach, ale trzeba o nie dbać, chociażby w ten sposób.

Tapicerka meblowa powinna być prana około jednego razu na dziesięć lat. Poza tym wystarczy ją konserwować w domu za pomocą impregnatów. Kupimy je nawet w supermarketach i sklepach z chemią. Tak na dobrą sprawę meble z obszyciem tapicerskim na przestrzeni lat wychodzą najtaniej, ponieważ nie ma problemu z ich naprawieniem i odnowieniem. Kwestia stylu, w jakim są wykonane.