Jak wygląda kurs na prawo jazdy?

Zdanie egzaminu na prawo jazdy to marzenie wielu osób. Aby jednak przystąpić do egzaminu państwowego, konieczne jest wcześniejsze wzięcie udziału w kursie w szkole jazdy. Praktycznie w każdej miejscowości można znaleźć taką szkołę. Wybierając szkołę, warto kierować się opiniami osób, które wzięły udział w kursie.

Rodzaje kursów na prawo jazdy kat. B

prawo jazdy kategorii b krakówIm więcej kursantów zdało egzamin za pierwszym razem, tym lepiej. Kurs podstawowy składa się z zajęć teoretycznych oraz zajęć praktycznych. Zajęcia teoretyczne trwają 30 godzin lekcyjnych, czyli po 45 minut. Zajęcia praktyczne to 30 godzin zegarowych. Na jazdy z instruktorem można umawiać się przez 7 dni w tygodniu. Aby odbyć część praktyczną, kursant musi posiadać Profil Kandydata na Kierowcę, który z kolei może wyrobić w Starostwie Powiatowym w miejscu zameldowania. Takie prawo jazdy kategorii b kraków uzyskuje się dopiero po zdaniu egzaminu państwowego (zarówno części teoretycznej jak i praktycznej). Warto zaznaczyć, że czasami konieczne jest czekanie przez kilka tygodni na termin egzaminu. Dlatego kursanci często wykupują dodatkowe jazdy przed samym egzaminem, by przypomnieć sobie wszystko, czego nauczyli się na kursie. Nie wszyscy jednak mają tyle czasu wolnego, by móc uczestniczyć w zajęciach teoretycznych (wykładach). W związku z tym wiele szkół oferuje możliwość e-learningu. Zazwyczaj trzeba dopłacić kilkadziesiąt złotych za dostęp do platformy e-learningowej.

Po zakończeniu nauki trzeba tylko zdać egzamin wewnętrzny teoretyczny, by móc rozpocząć jazdy z instruktorem. Obecnie szkoły mają w swoich ofertach także kursy weekendowe, kursy ekspresowe, rozszerzone i inne. Nie trzeba płacić od razu za cały kurs. Większość szkół daje możliwość uiszczenia opłaty w ratach (np. do końca trwania kursu należy zapłacić ostatnią ratę 0%).