Jak zregenerować pompowtryskiwacze

Nagłe zgaśnięcie samochodu podczas podróży jest bardzo frustrujące. Zwłaszcza, gdy spieszymy się na spotkanie. Osoby, które choć trochę znają się na mechanice pojazdów mogą z łatwością odnaleźć przyczynę nagłej awarii. Najczęściej odpowiedzialne za taki stan rzeczy są wtryskiwacze. Nie ma tutaj reguły. Może to przydarzyć się nawet w nowych markach samochodów.

Jaka jest procedura regeneracji pompowtryskiwaczy?

regeneracja pompowtryskiwaczy siemensZestawy naprawcze do każdego modelu samochodu są zazwyczaj wymienne. Jest tak w niemal każdym przypadku, dlatego w chwili wystąpienia nagłej awarii, naprawa nie powinna stanowić problemu. Regeneracja pompowtryskiwaczy siemens nie jest trudnym wyzwaniem dla mechanika. Odbywa się ona w określonej kolejności. Istnieją również nowoczesne rodzaje zasileń silnika. Dobrym przykładem jest tutaj common rail. Jego cena jest wysoka, tym samym podnoszone są również koszty ponoszone na eksploatację. Mowa tutaj o wtryskiwaczach piezoelektrycznych. Nie każdy jest zainteresowany tak drogim rozwiązaniem. W chwili obecnej jednak, większość posiadaczy aut stawia na standardowe modele, których regeneracja nie jest czymś skomplikowanym. W tradycyjnych wtryskiwaczach koszt naprawy wynosi około 100 złotych w przeliczeniu na jeden wtryskiwacz. W skład procesu regeneracji wchodzi badanie mikroskopowe uszkodzonego elementu. Następnie czyści się je za pomocą metod termochemicznych. Tę czynność wykonuje się pod wysokim ciśnieniem oraz przy zastosowaniu specjalnej myjki ultradźwiękowej.

Dopiero po wykonaniu obu tych czynności można stwierdzić, czy wtryskiwacze odzyskały właściwości fabryczne. Pozytywna odpowiedź oznacza, że mogą być one na nowo zamontowane w samochodzie i cały proces regeneracji uznaje się za całkowicie zakończony. W przypadku nieprawidłowości konieczna jest wymiana poszczególnych podzespołów.