Jaki akumulator do łodzi wybrać?

 

Zapewnianie odpowiedniego zasilania łodziom i jachtom nie jest zadaniem łatwym. Należy bowiem zdawać sobie sprawę z tego, że zastosowane źródło zasilania powinno być odporne na wstrząsy, które są typowe podczas podróży łodzią. Na szczęście obecnie są już dostępne odpowiednie rozwiązania.

Zastosowania akumulatora Marine

akumulatory marineWybierając się w dłuższą podróż łodzią i jachtem należy pomyśleć o odpowiednim źródle zasilania. Tradycyjne akumulatory elektrolitowe w przypadku łodzi kompletnie się nie sprawdza, gdyż są one bardzo wrażliwe na strząsa, które dla jachtów są typowe. Może to skutkować całkowitym rozlaniem się takiego akumulatora, lub jego rozładowaniem. Dlatego też w przypadku łodzi i jachtów znacznie lepszym rozwiązaniem będą solidne i wytrzymałe akumulatory marine. Ten rodzaj nowoczesnego akumulatora, zbudowany w technologii żelowej, jest całkowicie niewrażliwy na różnego typu wstrząsy. Co więcej, w  przeciwieństwie do tradycyjnych akumulatorów, nie musi on znajdować się ciągle w jednej pozycji, aby nie groziło to jego rozładowaniem. Jest to więc świetne rozwiązanie w przypadku nawet dłuższej podróży jachtem. Wpływa na to także fakt, że ten rodzaj akumulatora jest całkowicie bezobsługowy. Zabierając go więc ze sobą na podkład jachtu nie trzeba się więc troszczyć o konieczność jego naładowywania czy też innych prac konserwacyjnych. Oczywiście ten rodzaj akumulatora bardzo dobrze sprawdzi się także montowany w pojazdach, szczególnie tych służących do podróży w bardzo trudnych warunkach terenowych.

Szukając źródła zasilania do łodzi, należy pamiętać o tym, że podróż łodzią wiąże się z wieloma niekorzystnymi czynnikami. Mogą one skutkować szybkim rozładowaniem się źródła zasilania, a nawet jego rozlaniem. Dlatego też źródło zasilania do łodzi czy jachtu należy wybierać z dużą rozwagą.