Jakie zabawki warto kupić kotu?

Koty potrzebują więcej uwagi, niż może nam się wydawać. Uwielbiają się przytulać, być głaskane i zabawiane. Jeśli nie mamy zbyt dużo czasu, by spędzać go z nimi, warto im go jakoś wypełnić. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku są zabawki.

Drapaki idealną rozrywką dla kotów?

drapak dla kotaKażdy kot potrzebuje naostrzyć sobie pazury. Często robią to na naszych meblach, co niekiedy jest bardzo kłopotliwe. Z jednej strony nie chcemy zbytnio karcić zwierzaka, a z drugiej pragniemy by nasze meble służyły nam jak najdłużej. Jak więc pogodzić te dwie sprawy? Dobrze jest zakupić naszemu kotu drapak. Jeśli mamy dwa koty, lub nawet więcej, są specjalne rozgałęzione. Można również kupić bardzo fajny pojedynczy, jeśli w domu mamy tylko jednego pupila. Taki drapak dla kota przede wszystkim daje mu miejsce, gdzie może bez żadnych przeszkód drapać. Zarówno kot jest wtedy szczęśliwy i zrelaksowany, jak i my, nie musimy bowiem stale go odciągać od naszych mebli. Są również specjalne drapaki, które mają malutkie domki. W takim domu z niewielkim otworem do wejścia, każdy kot będzie szczęśliwy. Jak wiemy uwielbiają one ciasne przestrzenie i zawsze są zadowolone, gdy mogą sobie w takiej pospać. Do niektórych drapaków doczepione są również różne zabawki, jak np. sztuczne myszki, jakieś piórka. Kot nie tylko może bowiem na takim drapaku przysiąść, pospać i podrapać sobie, ale i się pobawić. Taki drapak nie jest sprawą wybitnie kosztowną. Gdy popatrzymy na ile czasu nam on wystarczy, to wiadomo, że zdecydowanie się opłaca go kupić.

Koty ożywiają nasz dom. Pragniemy by były w nim jak najszczęśliwsze i żeby miały co robić, gdy my np. wychodzimy do pracy. Kupno drapaka na pewno przyniesie wiele korzyści zarówno nam, jak i kotu. Kot będzie zrelaksowany, a my będziemy mogli spokojnie zostawiać go samego w domu, bez obaw, że będzie się nudził.