Kiedy warto kupić klawiaturę mechaniczną?

 

Niegdyś kupując klawiaturę większość z nas nie zwracała szczególnej uwagi na jej specyfikację techniczną. Ważne było jedynie to, aby wygodnie się na niej pisało i opcjonalnie oczywiście, aby miała fajny wygląd. Dziś jednak w czasach rozwijającego się zjawiska gamingu przykładamy szczególną uwagę do tego, jaką myszkę lub właśnie klawiaturę kupujemy. 

Przewaga klawiatur mechanicznych

klawiatura mechaniczna podświetlanaJeszcze niespełna kilka lat temu udając się do sklepu w celu zakupienia klawiatury, podczas wyboru skupialiśmy się głównie na tym, aby na klawiaturze przyjemnie nam się pisało. Ważnym było dla nas to, żeby klawisze chodziły płynnie, nie zacinały się i przede wszystkim, aby konstrukcja klawiatury nie sprawiała, że podczas pisania czujemy nadwyrężanie się stawów. Obecnie jednak coraz częściej zwracamy uwagę na to, jaką dokładnie klawiaturę kupujemy i także coraz więcej osób wybiera tę mechaniczną. Nie ma się czemu dziwić ponieważ zaawansowana klawiatura mechaniczna podświetlana potrafi naprawdę ułatwić nam życie zwłaszcza, kiedy pracujemy zdalnie lub gramy. Czym różni się taka klawiatura od tradycyjnej membranowej? Otóż z praktycznego punktu widzenia na takiej klawiaturze pisze się znacznie wygodniej i szybciej dzięki temu, że czas reakcji klawisza jest bardzo krótki. Ponadto klawisze wymagają od nas mniejszej siły nacisku co sprawia, że jesteśmy w stanie pisać dłużej bez męczenia naszych palców. Jest to ogromna zaleta zważywszy na to, że coraz więcej osób pracuje zdalnie lub po prostu przy komputerach.

Klawiatura mechaniczna najczęściej jednak jest używana podczas gier właśnie ze względu na szybkość reakcji jej klawiszy. Pozwala to uzyskać naprawdę sporą przewagę nad przeciwnikiem w trakcie trwania rozgrywki. Co więcej w klawiaturach mechanicznych nie występuje zjawisko ghostingu, czyli klawiatura nie zacina się po wciśnięciu wielu przycisków na raz.