Kto musi mieć drukarkę fiskalną?

Przedsiębiorcy, którzy rozpoczynają teraz swoją działalność powinni od razu zakupić kasę fiskalną online, aby uniknąć surowych mandatów. Mogą oni skorzystać ze specjalnej ulgi podatkowej, która wynosi 90% ceny zakupu kasy, uwzględniając, że cena nie przekracza 700zł. Od stycznia 2023 będzie niemożliwy zakup kasy starego typu.

Zastosowanie drukarki fiskalnej

drukarka fiskalna online lublinNowe przepisy dotyczące drukarek fiskalnych, mówią o tym jakie branże i w jakim terminie muszą posiadać drukarki fiskalne online, za pomocą których będą na bieżąco wysyłane informacje do Centralnego Repozytorium Kas (CRK) Ministerstwa Finansów. Salony urody oraz zakłady fryzjerskie to miejsca, w których już od 1 lipca 2021 kasy fiskalne są obowiązkowe. W takich miejscach świetnie sprawdzi się nieduża drukarka fiskalna online Lublin to miasto, w którym można nabyć różnej wielkości urządzenia, w zależności od potrzeb klienta. Do końcu roku 2022 będzie można nabyć klasyczne kasy fiskalne. Od roku 2023 będzie to niemożliwe. Za brak odpowiedniej kasy grozić będą wysokie mandaty. Osoby, które zakupią kasę online mogą liczyć na ulgę. Po zakupie nowej kasy, należy wyrejestrować starą kasę. Po 1 lipca 2021 kasy fiskalne maja również stomatolodzy, prawnicy, oraz kluby fitness. Od 1 stycznia 2020 obowiązkowo kasy online posiadają hotele oraz restauracje. Nowy rodzaj kas musi przesyłać informacje na bieżąco na temat paragonów, raportów dziennych czy dobowych.

Na rynku jest wiele kas różnej wielkości. Dostępne są również malutkie kasy online, które można bez problemu zabierać ze sobą do pracy w terenie, ponieważ maja bardzo wytrzymałą baterię. Tego rodzaju kasy są bardzo przydatne np. w taksówkach. Bardziej zaawansowane kasy sklepowe mają możliwość dodania bardziej rozbudowanych opisów paragonów oraz numeru NIPu nabywcy towaru.