Kudowa Zdrój oferuje wiele atrakcji turystycznych

Jeśli wybieramy się na wakacje w góry nie zawsze wybieramy Zakopane. Polskie góry to nie tylko Tatry. Możemy wybrać się w Bieszczady lub Góry Stołowe. W tych ostatnich możemy zwiedzić piękny rezerwat Błędnych Skał ze skalnym miastem, jak nazywany jest tutejszy labirynt.

Kudowa Zdrój – miejsce pełne atrakcji turystycznych

atrakcje turystyczne kudowa zdrójKudowa Zdrój to znana miejscowość uzdrowiskowa. Od lat ludzie przyjeżdżali tu do sanatoriów i korzystali ze źródeł wód mineralnych. Znajdują się tu trzy takie źródła – z dwóch skorzystamy w pijalni za opłatą, trzecie jest położone w Parku Zdrojowym i możemy z niego korzystać za darmo. Miejscowość jest też dobrym punktem wypadowym na wycieczkę do Pragi. Jeśli chodzi o atrakcje turystyczne Kudowa Zdrój oferuje ich bardzo wiele. Koniecznie musimy zajrzeć do Kaplicy Czaszek, jednego z trzech takich miejsc w Europie. Kaplica jest wyłożona piszczelami i czaszkami ludzi zmarłych podczas zarazy i wojny trzydziestoletniej. Zwiedzenie jej zapewni niesamowite wrażenia. W jednej z dzielnic Kudowy Zdroju znajdziemy ruchomą szopkę z około 250 figurami. Zbudowano ją w latach 1904-1924. Ciekawym miejscem jest też Szlak Ginących zawodów. Zapoznamy się m.in. z garncarstwem, kowalstwem i tradycyjnym piekarstwem. Chętni mogą udać się do aquaparku „Wodny Świat” położonego w sąsiedztwie Kaplicy Czaszek. Nie tylko rodziny z dziećmi będą się tu znakomicie bawić. Znajdziemy tu kilka basenów, saunę oraz długą na 92 metry zjeżdżalnię. Możemy też udać się do Muzeum Żaby lub Muzeum Zabawek. W tym drugim znajdziemy nie tylko lalki, ale też żołnierzyki oraz wiele zabawek ruchomych.

W Kudowie Zdroju każdy znajdzie coś dla siebie Miasteczko oferuje masę przeróżnych atrakcji zarówno dla rodzin z dziećmi jak i dla wszystkich innych. Nie ważne czy chcemy spędzić chwile relaksu w aquaparku czy wybrać się na górską wycieczkę.