Kurs niemieckiego przed maturą

Byłam w drugiej klasie liceum. Gimnazjum zleciało mi w ogóle tak szybko, że nie zauważyłam, a już byłam w szkole średniej. Bardzo zależało mi na dobrych stopniach teraz i musiałam się bardzo przyłożyć do nauki, by móc dostać się na wymarzony kierunek studiów. Dlatego zdawałam egzamin dojrzałości z kilku przedmiotów.

Na kursie języka niemieckiego

kurs niemieckiego - KrakówDużo ćwiczyłam i uczyłam się w domu, jednak nie z każdego przedmiotu się tak dało. Nie zawsze byłam asem, były przedmioty, z którymi miałam problemy. Tak jak na przykład język niemiecki, z którym zawsze byłam na bakier. Postanowiłam zapisać się na kurs niemieckiego – Kraków oferował liczne szkoły o różnym poziomie zaawansowania. Z pieniędzy które dostałam na święta, odłożyłam sobie na kurs.Trzeba było tylko znaleźć odpowiednią szkołę. Wybrałam taką, do której kiedyś chodziła moja przyjaciółka, kiedy była zagrożona oceną niedostateczną z tego przedmiotu. Mówiła, że po kursie niemieckiego w tej szkole, jej problemy się skończyły i na koniec roku nawet dostała piątkę. Jej pani nauczycielka nie mogła się nadziwić, skąd taka zmiana i myślała, że to dzięki jej zdolnościom nauczania. Zaczęłam więc chodzić na kurs. Wśród uczniów były osoby w różnym wieku, bo dopasowywano nas pod względem umiejętności. Nie byłam w najsłabszej grupie, bo coś tam umiałam, jednak i tak czułam, że mam bardzo duże braki w porównaniu do innych. Na szczęście, udało się je szybko nadrobić, bo nauka na kursie szła piorunująco.

Po kursie niemieckiego poczułam się zdecydowanie pewniejsza. Już nie obawiałam się mojej oceny z niemieckiego i wiedziałam, że z powodzeniem poradzę sobie na maturze. Nauczyłam się wielu przydatnych rzeczy. Tak jak myślałam, udało mi się zdać bez problemu i dostałam się na studia o których tak marzyłam.