Łączenie węży z rurami

Zapewne wielu z nas niejednokrotnie staje przed zadaniem połączenia dwóch innych elementów. Może kiedyś był to proces żmudny, skomplikowany, a nawet czasami niemożliwy do wykonania. Obecnie istnieją specjalne narzędzia, przy użyciu których jest to możliwe i bajecznie proste. W takich przypadkach niezbędny jest zacisk o dużej sile, który zagwarantuje wysoki poziom szczelności. 

Wykorzystanie obejmy ślimakowej

obejma ślimakowaW sklepach z podstawowymi narzędziami można zaopatrzyć się w różnego rodzaju niewielkie elementy służące pomocą w każdym warsztacie. Jednym z elementów najbardziej charakterystycznych pod względem wyglądu jest obejma ślimakowa. To nic innego, jak specjalny zacisk, wysoce odporny na działanie dużej siły mechanicznej. Pomocna jest budowa ślimakowa obejmy. Jest odpowiedzialna za odpowiednią siłę docisku. Wyposażona w metalową taśmę z asymetrycznymi zębami. Gwint, który również jest asymetryczny, pozwala na skręcenie opaski w pożądany sposób. Dodatkowym atutem jest to, że obejma nie stwarza żadnego zagrożenia dla narzędzi. Struktura węża nie zostanie więc w żaden sposób uszkodzona. Wykorzystanie obejmy będzie odpowiednie wyłącznie w przypadkach połączeń stałych, ale bez znaczących zmian parametrów takich jak ciśnienie lub temperatura. Wskazane są tutaj warunki stałe. Nie mniej jednak obejmy w kształcie ślimaka są bardzo popularne wśród klientów. Chętnie wracają oni po te narzędzia.

Poza motoryzacją i rolnictwem obejmy wykorzystywane są również w branży ogrodniczej, sanitarnej, oraz rolnictwie. Będą pomocne w połączeniu instalacji wodnych, powietrznych oraz gazowych. Ich atrakcyjna i korzystna cena nie umniejsza ich jakości w żaden sposób. Wręcz przeciwnie, są trwałe i długo służą. Na plus przemawia również łatwość ich montażu i demontażu.