Lawety do przewozu pojazdów ciężkich

Posiadanie własnego odrestaurowanego czołgu z czasów drugiej wojny światowej jest dla naszej drużyny niemałym powodem do dumy, podobnie jak uzyskanie dla niego pozwolenia drogowego. Możemy więc jeździć naszym pojazdem na wszystkie imprezy bez potrzeby wynajmowania czy zakupywania lawet lub transporterów, i zawsze wzbudzamy niemałe zainteresowanie podczas jazdy.

Lawety do przewozu pojazdów wielotonowych

wypożyczalnia lawet szczecinTaki sprzęt jest jednak dość delikatny, i wymaga ciągłego serwisowania i napraw, by mógł być zachowany w idealnym stanie. Niedawna awaria zawieszenia uniemożliwiła nam długą jazdę do czasu wymiany uszkodzonych podzespołów, a powstała ledwie tydzień przed kolejną imprezą na którą byliśmy zaproszeni. Nie chcąc rezygnować z udziału w imprezie, zdecydowaliśmy się wynająć lawetę by móc przetransportować czołg na miejsce imprezy, choćby po to by służył jako statyczny eksponat. W naszych lokalnych wypożyczalniach nie było jednak lawet o udźwigu wystarczającym do przewozu ciężkich pojazdów, gdyż oferowały one wyłącznie warianty przeznaczone do przewozu samochodów osobowych. Dowiedzieliśmy się jednak iż takowe ma w ofercie bardzo polecana wypożyczalnia lawet Szczecin nie był zbyt oddalony od naszego miasta, więc mogliśmy pojechać do owej wypożyczalni następnego dnia. W ofercie faktycznie znaleźliśmy lawety samochodowe i pojazdy transportowe służące do przewozu maszyn budowlanych i ciężkich pojazdów nie mających pozwolenia drogowego.

Lawety można było wynająć zarówno jednorazowo, jak i na określony czas, a dłuższy czas wynajmu był oczywiście bardziej atrakcyjny pod względem ceny niż jednorazowe użycie lawety. Ceny nie były jednak nierozsądne, zwłaszcza jak na lawety i naczepy transportowe będące w idealnym stanie, i mające ogromną ładowność, niejednokrotnie przekraczającą wymagane przez nas trzydzieści ton.