Maszyny rolnicze – rozrzutniki

Maszyny do oborników różnią się między sobą stopniem zaawansowania technologicznego oraz oczywiście ceną. Urządzenia można porównywać pod kątem dodatkowego wyposażenia, które niejednokrotnie może mieć kluczowe znaczenie podczas wykonywanej pracy.

Jaki rozrzutnik do obornika wybrać?

rozrzutnik do obornika jednoosiowyDokonując wyboru odpowiedniej maszyny, przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na wykonanie – grubość zastosowanej blachy, rodzaj podłogi. Wykonanie takiego rozeznania może wpłynąć na użytkowanie maszyny przez wiele lat, bez pojawiania się problematycznych sytuacji. Solidność wykorzystanych materiałów jest też o tyle istotna, że przewożone substancje nie są obojętne chemicznie. Kolejną ważną kwestią jest wybór podwozia. Rozrzutnik do obornika jednoosiowy jest znacznie łatwiejszy do obsługi w zakresie zwrotności. Jest to maszyna bardziej wygodna, ze względu na duże możliwości wykonywania manewrów. Zdolności trakcyjne ułatwia też wąska skrzynia ładunkowa. Z kolei do celów typowo transportowych lepiej sprawdzają się urządzenia dwuosiowe ze względu na większą stabilność układu. Obecnie rozrzutniki przystosowane są zarówno do transportu różnego rodzaju pasz jak wysiewu. Urządzenia do obornika wyposażone są w dwie lub trzy taśmy przeznaczone do przesuwu, przy których pracują łańcuchy napędzające. W zależności od potrzeb, trzeba też odpowiednio dopasować ładowność maszyny do indywidualnych potrzeb pracy. Producenci dają także swobodę wyboru rozmiaru ogumienia a nawet jego wzoru.

Oferowane maszyny do obornika są coraz bardziej wydajne i wytrzymałe. Przy zakupie urządzenia te cechy powinny być właśnie brane w pierwszej kolejności pod uwagę. Bezawaryjna obsługa przyczyni się do wydajnej i sprawnej pracy w gospodarstwie, przy znacznym zaoszczędzeniu czasu działania.