Miękkie pieluchy z flaneli

 

W sklepach z artykułami dla niemowląt znajdziemy wszystko czego potrzebuje mały człowiek. Produkty są podzielone ze względu na wiek malucha i płeć. Jednakże można też znaleźć takie, które przydadzą się każdemu dziecku.

Jak wyglądają pieluszki flanelowe?

Pieluchy flaneloweKażda mama kompletuje wyprawkę dla swojego dziecka jeszcze przed jego narodzinami, bo nie chce aby czegokolwiek mu zabrakło od pierwszego dnia. Przeważnie są to smoczki, kocyki, ubranka i butelki, ale także istotnym elementem są pieluchy flanelowe, które mogą pełnić kilka ról. Przede wszystkim pielucha flanelowa jest jednostronna i najczęściej posiada kolorowe nadruki. Jej zaletą jest miękka powierzchnia i gęsty splot nici bawełnianych, dzięki czemu jest ona ciepłą tkaniną. W taką pieluchę można dziecko spowijać, gdyż świetnie zastąpi otulacze czy nawet kocyki i rożki. Pieluszki z flaneli mogą też służyć jako lekki kocyk w ciepłe dni, albo przyjemne w dotyku prześcieradło na przewijaku. Można nimi wycierać buzię dziecku po jedzeniu, lub kłaść sobie na ramię w trakcie podnoszenia dziecka do odbicia. Poza flanelowymi w sprzedaży znajdziemy także klasyczne pieluchy tetrowe czy nowoczesne bambusowe. Tetrowe są bardzo cienkie w porównaniu do flanelowych, natomiast bambusowe pieluchy mają właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybicze i jeszcze lepiej chłonie wodę niż bawełna. W pieluchy można maluchy zawijać, aby unieruchomić kończyny i zapewnić im tym samym bezpieczne i komfortowe warunki, w których czują się pewniej i spokojniej.

Bez wątpienia pieluchy są takim produktem, który powinna mieć każda mama w pokoju dziecka. Ma szerokie zastosowanie z pewnością będziemy z niej korzystać nie tylko w domu, ale także na spacerze czy na wakacjach. Kiedy maluch z niej wyrośnie, to z pewnością się przyda w domu.