Najlepsze jedzenie w Bydgoszczy

Nie ma jak jedzenie w ciekawym miejscu, które można też wyszukać w mieście Bydgoszcz. Karczmy przyciągają swoimi naturalnymi atrakcjami. Duże ogrody pozwalają ugościć nawet 100 osób. W okresie letnim można przyjechać z rodziną i znajomymi na grilla, także w środku takiej karczmy znajdziemy atrakcje dla wszystkich. Zwłaszcza zimą ogrzeje nas duży piec i kominek, a parkiet zaprasza do tańca.

Co najlepiej zjeść w Bydgoszczy?

jedzenie bydgoszczMniejsze zakątki są polecane do spotkań biznesowych. Mile widziane są również zwierzęta. Podczas wycieczki kulinarnej po Bydgoszczy warto spróbować bydgoskich specjałów: pralin, gęsiny, piwa warzonego na miejscu czy chleba z ziemniakami. Zamiłowanie mieszkańców Bydgoszczy do słodyczy zaczęło się już przed I wojną światową. Pyszne jedzenie Bydgoszcz są produkowane przede wszystkim w rodzinnych cukierniach i piekarniach, które serwują pyszne i zawsze świeże „szneki z glancem”, ptysie z parzonego ciasta czy leguminę. W domach rozkoszowano się smakiem konfekcji czekoladowej. Szneka z glancem to w gwarze bydgoskiej drożdżówka z kruszonką i lukrem, kształtem przypominająca muszlę ślimaka. Bochenek żytni z ziemniakami to jedna z najstarszych receptur kulinarnych z okolic Bydgoszczy. Sprytne gospodynie szybko zauważyły, że dodanie do ciasta chlebowego ugotowanych i utartych kartofli zwiększa liczbę wypiekanych bochenków i polepsza smak chleba. Dodatkowo wydłużyły się w ten sposób jego trwałość i świeżość. Czas jego przygotowania to aż 22 godziny, a wypiekania 1,5 godziny.

Jest też Frymark – cykliczny jarmark z produktami ekologicznymi, regionalnymi i rękodziełem, organizowany w każdą niedzielę (z wyjątkiem świąt) w samym centrum Bydgoszczy – w bydgoskiej kamienicy. W godzinach od 10 do 14 można tam skorzystać z licznych degustacji, pobawić się smakiem, odkryć nowe produkty i upodobania swoich kubków smakowych oraz zrobić zakupy u lokalnych gospodarzy i twórców.