Nie ma schodów bez profili

 

Prace wykończeniowe są niezbędne. Dzięki nim wytrzymałość i solidność budowanych konstrukcji jest znacznie lepsza, a także zapewniają one zwiększone bezpieczeństwo i ochronę przed wieloma czynnikami. Niejednokrotnie wykończenie wiąże się z także z nadaniem eleganckiego wyglądu, nawet stopniom schodów.

Elegancja zamknięta w profilach schodowych

profile schodoweSchody wykorzystywane są w najróżniejszych miejscach. W domach, w budynkach, w przejściach podziemnych, galeriach – we wszystkich miejscach użytku publicznego i prywatnego. Dlatego bardzo ważne jest, aby je odpowiednio zabezpieczyć. Nadają się do tego idealnie profile schodowe. Stosuje się je podczas układania, wykańczania oraz ochraniania stopni. Chronią one krawędzie stopni, szczególnie tych, które zostały wyłożone płytkami ceramicznymi. Nadają się wszędzie tam, gdzie ruch jest wyjątkowo wzmożony oraz gdzie chcemy nadać zwykłym stopniom eleganckiego wyglądu. Dzięki swojej ryflowanej powierzchni sprawdzają się idealnie jako ochrona antypoślizgowa, a sposób ich wygięcia powoduje doskonałe wykończenie krawędzi. Dodatkowo mogą służyć do odprowadzania wilgoci spod okładziny, dzięki swojemu kształtowi i umieszczonym otworom. Ich montaż jest szybki i prosty – dokonuje się go przy pomocy kleju do glazury. W kategorii profili schodowych odnaleźć możemy również różnego rodzaju kątowniki, noski czy zwykłe taśmy antypoślizgowe. Wszystkie stworzone zostały do wielu powierzchni i po to, aby zabezpieczyć stopień oraz nadać mu elegancji. Stosować je można nie tylko do stopni schodów, ale i istnieją specjalne warianty przeznaczone do tarasów naziemnych.

Sposobów na wykonanie prac wykończeniowych jest wiele. Dużo jest również odpowiednich do tego materiałów i elementów. Najważniejsze to umieć się w tym odnaleźć i doszukać się tego, co jest dla nas i naszego wnętrza niezbędne. Wykończenie zapewni nie tylko elegancję, ale i bezpieczeństwo użytkowanych miejsc.