Niedrogi karnisz na firanki

Kupując mieszkanie czy dom, przeważnie decyzję o tym jak urządzić pomieszczenia, podejmowane są wspólnie. Jednakże jeżeli mówimy o detalach i dekoracjach, to już odpowiada za to kobieta. Na pewno po wyglądzie okien łatwo stwierdzić, czy w danym domu mieszka kobieta.

Z czego są zrobione karnisze? 

tanie karnisze do salonuPuste mieszkania i domy można od razu poznać po oknach bez firan i zasłon. To właśnie one nadają wnętrzu ciepły, domowy klimat. Doskonale o tym wiedzą kobiety, które najczęściej zajmują się aranżowaniem wnętrz i dobieraniem takich elementów jak kwietniki, lampy czy karnisze. Oczywiście jeżeli chodzi o okna, to można w nich mieć tylko rolety czy żaluzje, ale jest to bardzo surowe wizerunkowo. Z tego względu wiele osób mając je, dodaje do nich choć pojedynczy karnisz na firanki. Nie muszą one być grube ani ciężkie, gdyż świetnie się sprawdzają lekkie i cienkie firanki, które nie zabierają światła, a jedynie stanowią element dekoracyjny, który lekko osłania okno. Jeżeli nie chcemy inwestować dużych pieniędzy w stalowe czy ręcznie zdobione karnisze, to najlepiej postawić na tanie karnisze do salonu, kuchni czy sypialni. Przeważnie są one wykonane z tworzywa sztucznego, które jest dodatkowo wzmacniane, dzięki czemu nie będzie się deformować pod ciężarem ciężkich firan. Ciekawą ofertą są karnisze z możliwością regulacji długości, dzięki czemu dopasujemy je do każdego pomieszczenia. Przeważnie są one montowane na dwóch lub trzech uchwytach przytwierdzanych do ściany bądź sufitu, a na końcach mają zabezpieczenia.

Na rynku znajdziemy dwa rodzaje karniszy, które można powiesić w dowolnym pomieszczeniu na ścianie lub suficie. Są to karnisze z jedną szyną, służące do powieszenie firan oraz karnisze dwuszynowe, gdzie na jednej z rurek wiesza się firany, a na drugiej zasłony.