Nowoczesne bramy garażowe i wjazdowe

Wiadomo, że wybór bramy jest nie lada wyzwaniem. Ta wjazdowa musi być dobrze usytuowana, mieć odpowiednie wymiary i byc jednocześnie zabezpieczeniem. Ta garażowa to jak drugie drzwi do domu. Musi być solidna, łatwa w obłudze i chronić nasz dom oraz samochód.

Bramy wjazdowe lub garażowe – z napędem czy bez?

napędy do bram wjazdowych i garażowychNapędy garażowe znanych na całym świecie marek przechodzą długotrwałe testy w rzeczywistych warunkach, co pozwala wyprodukować perfekcyjne produkty, z których klienci będą zadowoleni w stu procentach. Dzięki doskonałym rozwiązaniom technicznym, a także ścisłej kontroli jakości, producenci oferują nawet dziesięcioletnią gwarancję na bramy i pięcioletnią na napędy. Napędy do bram wjazdowych i garażowych zakupione u takiego producenta będą nam służyć przez wiele lat. Taki napęd do bramy garażowej jest bardzo przydatny, gdy na dworze jest brzydka pogoda. Wtedy naciskamy przycisk, brama sama się otwiera, a my wjeżdzamy. Ponadto bramy bez napędu do garażu, które otwiera się do góry, wymagają użycia siły do podniesienia i zatrzaśnięcia. W tych z napędem gdyby po wielu latach uszkodzeniu uległa jedna ze sprężyn dźwigni, pozostałe nienaruszone sprężyny przytrzymywałyby drzwi. W ten sposób drzwi są niezawodnie zabezpieczone przed upadkiem. Odległość między pętlami sprężystymi jest minimalna, dzięki czemu jest to jednocześnie ochrona przed przyszczypnięciem palca, nawet dziecięcego. Taka brama po pełnym otwarciu bezpiecznie zatrzymuje się we wnęce szynowej i nie musi się bać, że spadnie nam na głowę.

Wiele bram automatycznych ma wbudowane systemy anywłamaniowe. Brama po zamknięciu automatycznie się blokuje i natychmiast zabezpiecza przed złodziejami. Ponadto wiele bram wyposażonych jest w alarm oraz ma wzmocnioną strukturę uniemożliwiająca przedostanie się do środka.