Nowoczesne słupki drogowe

 

Siedziba firmy była doskonale zabezpieczona wewnątrz, aczkolwiek nie chcieliśmy zostawiać terenu zewnętrznego bez żadnej formy zabezpieczenia. Dotychczas nie używaliśmy żadnych słupków drogowych, głównie z powodu ich odstającego wyglądu, który w naszej opinii psuł wygląd otoczenia budynku firmy. Jednak teren nie mógł pozostać niezabezpieczony.

Automatyczne słupki drogowe

Słupki antyterrorystyczneWnętrze budynku zostało zabezpieczone najnowocześniejszymi alarmami elektronicznymi, więc nie chcieliśmy by teren zewnętrzny odstawał poziomem od wnętrza. Zastosowaliśmy więc najnowocześniejsze automatyczne słupki antyterrorystyczne, by zabezpieczyć drogę dojazdową do budynku, oraz terenu magazynu i garaży. Słupki te były wykonane z niesamowicie wytrzymałego stopu metalu, który wytrzymywał nawet uderzenia z dużą prędkością i siłą. Na co dzień, słupki te były obniżone do poziomu jezdni i niemal niewidoczne na pierwszy rzut oka. Ich aktywacja odbywała się na dwa sposoby. Progi drogowe były wyposażone w czujniki nacisku, które w wypadku wykrycia pojazdu jadącego z nadmierną prędkością automatycznie podnosiły słupki na wysokość około półtorej metra, wystarczająco by całkowicie zablokować możliwość dojazdu do budynku. Te same czujniki uruchamiały system słupków za każdym razem gdy wykryły jadący po nich samochód po godzinach w których w budynku znajdowali się pracownicy. Osoby upoważnione posiadały piloty dezaktywujące te zabezpieczenia, dzięki czemu mogły dostać się do obiektu o dowolnej porze.

Raz rozłożone, słupki blokowały dojazd do czasu gdy nie zostały wyłączone w centrum bezpieczeństwa obiektu przez upoważnioną osobę. Nie było żadnej możliwości ich usunięcia czy ręcznego złożenia, gdyż były one automatycznie blokowane po wysunięciu do czasu dezaktywacji.