Nowoczesne sposoby łączenia konstrukcji stalowych

Od wielu lat jednym z głównym problemów a zarazem przestrzenią ukazującą nowe możliwości konstrukcyjne, było zagadnienie dotyczące sposobu łączenia ze sobą elementów stalowych. Dla konstruktorów bardzo ważne były nie tylko siła łączenia, jego skuteczność, ale również tempo pracy wynikające z techniki tworzenia łączeń. Dzięki nowoczesnym narzędziom i odpowiednim elementom jak nity, możliwe jest wykonywanie trwałych, bezpiecznych, również łatwych w demontażu łączeń.

Nitowanie – na czym polega?

nitownica do nitonakrętekPrzez wiele lat nitowanie stanowiło jeden z podstawowych sposób mechanicznego łączenia ze sobą elementów stalowych. Przede wszystkim zapewnia ono mocne, stabilne łączenie i ma zastosowanie w przypadku różnego rodzaju konstrukcji, elementów pojazdów i wiele innych. W dużej mierze technologia ta w dalszym ciągu zachowuje popularność dzięki innowacjom wprowadzonym tak samo w zakresie nitów jak i nowoczesnych sprzętów ułatwiających pracę i zwiększających jej efektywność. Dlatego też nitownica do nitonakrętek to narzędzie bardzo popularne dostępne w wielu sklepach. Stanowi podstawowe wyposażenie ekip zajmujących się nitowaniem profesjonalnie, dodatkowo wiele osób, które w ramach domowego majsterkowania korzystają z nitownicy, zachwala sobie ten produkt, z uwagi na łatwość obsługi, dużą wydajność i siłę roboczą. 

Sam wybór nitów jest również bardzo wysoki. Co ważniejsze, nity najczęściej są elementem niezrywalnym, co ma ogromny wpływ na jakość łączenia oraz wytrzymałość konstrukcji. Nitowanie pozwala na trwałe łączenie ze sobą elementów stalowych, dlatego powszechnie technika ta ma zastosowanie w przypadku różnego typu maszyn i pojazdów, barierek, mostów, czy wszelkiego rodzaju elementów konstrukcyjnych, stosowanych w obiektach architektonicznych.