Nowoczesny agregat spalinowy

Nie da się ukryć, że nasze obecne życie jest bardzo ściśle związane z energią elektryczną. Każdy z nas codziennie korzysta z różnych urządzeń, które zasilane są prądem sieciowym lub tym pochodzącym z akumulatora. Tak czy inaczej prąd stał się częścią naszej egzystencji. Co jednak zrobić w sytuacji gdy nagle tego prądu zabraknie?

Wydajne generatory prądotwórcze

Profesjonalne agregaty prądotwórczePrąd zasila miliony urządzeń w naszym kraju. Jednak prędzej czy później może przytrafić się jakaś awaria sieci energetycznej i tego prądu zabraknie. Dom przeciętnego Polaka bez problemu sobie z tym poradzi jeśli awaria nie będzie trwała zbyt długo. Gorzej sytuacja wygląda w przypadku niektórych firm czy też urzędów i szpitali bowiem oni często nie mogą pozwolić sobie na brak energii w gniazdkach sieciowych. Rozwiązaniem takich problemów mogą być profesjonalne agregaty prądotwórcze. Urządzenia tego typu najczęściej zasilane są benzyną lub też olejem napędowym. Schemat ich działania jest identyczny jak ma to miejsce w przypadku dynama w rowerach. Generatory prądotwórcze zwane również agregatami zamieniają energię mechaniczną w energię elektryczną. Sercem całego urządzenia jest więc prądnica połączona z wałem silnika spalinowego. Obecnie sporym hitem okazują się agregaty prądotwórcze zasilane gazem. Duże firmy często inwestują w takie agregaty bowiem są to urządzenia tak zaawansowane technologicznie, że działają niemal bez konieczności obsługiwania ich przez pracowników.

W agregatach gazowych często jest tak, że połączone są one z siecią gazociągową. W związku z tym w przypadku braku prądu z sieci energetycznej taki agregat samoczynne rozpoczyna pracę automatycznie pobierając gaz. Dzięki temu nie musimy martwić o dolewanie benzyny czy oleju napędowego tak jak ma to miejsce w przypadku generatorów starszego typu.