Odnowienie felg poprzez piaskowanie

Właściwie każdy posiadacz samochodu stara się dbać jak najlepiej o swój pojazd. Ale nawet jeśli chucha i dmucha na niego z każdej strony, to sam upływ czasu albo zwykł przypadek bądź wypadek sprawiają, że samochód wymaga mniejszych lub większych napraw. Często dotyczy to felg.

Piaskowanie sposobem na odnowienie samochodowych felg

piaskowanie śląskWielu kierowców woli naprawić to, co już mają zamiast wymieniać na nowe i nie zawsze jest to podyktowane względami finansowymi. Dotyczy to zarówno dużych rzeczy, ale i drobiazgów, na przykład felg. Zamiast kupić nowe, wolą je oddać do czyszczenia, piaskowania i malowania, dzięki czemu będą wyglądać jak nowe. Cały proces jest stosunkowo prosty, ale wymaga dokładności i staranności. Najpierw felgę w odpowiednim zakładzie dokładnie się czyści, a następnie wygładza poprzez piaskowanie śląsk, które pozwala usunąć mniejsze rysy i wygładzić większe. Jak sama nazwa tego procesu wskazuje, do piaskowania wykorzystuje się piasek… Ale nie tylko! Przy piaskowaniu, nie tylko felg, stosuje się różne typy ścierniwa, może to być też korund, drobno zmielone szkło czy soda, ta ostatnia jest szczególnie polecana do piaskowania domów z bali. Felga poddana piaskowaniu prezentuje się o wiele lepiej, znikają rysy, większe zabrudzenia i stara warstwa farby. Podłoże jest gładkie i równe, idealne do malowania, kiedy już dokładnie usunie się resztki pozostałego po piaskowaniu ścierniwa. Następnie felga zostaje pomalowana, często proszkowo, dzięki czemu wygląda właściwie jak nowa i jest o wiele bardziej odporna na czynniki zewnętrzne oraz mniej podatna na drobne zarysowania.

Piaskowanie i ponowne malowanie to znakomite sposoby na odświeżenie wyglądu samochodowych felg, ale nie tylko. Ten proces znajduje zastosowanie także w innych dziedzinach życia, jak na przykład wspomniane wyżej czyszczenie domów z drewna.