Odsprzedanie sprawnej maszyny stolarskiej

Zdecydowałem, że zamknę firmę, bo miałem już swoje lata. Syn nie chciał przejąć mojej firmy, bo działał w innej branży. Nie miałem komu biznesu przepisać, więc uznałem, że sprzedam maszyny i przejdę na zasłużoną i od dawna wyczekiwaną emeryturę.

Sprzedanie używanej maszyny stolarskiej znajomemu

maszyna stolarskaWszystko planowałem zrobić dyskretnie i bez wystawiania informacji w internecie, bo wtedy zrobiłby się niepotrzebny szum. Mój znajomy Antoni jakiś czas temu otworzył zakład stolarski, ale nie posiadał jeszcze wszystkich maszyn, więc od razu o nim pomyślałem. Używana w moim zakładzie maszyna stolarska była w doskonałym stanie, bo ja zawsze dbałem o sprzęt i wiedziałem, że mogę znajomemu ją odsprzedać. Nie chciałem od niego brać dużo pieniędzy, bo nie było mu łatwo gdyż dopiero co zaczynał i liczył każdy grosz. Miałem świadomość, że sprzedając maszynę stolarską komuś innemu, zarobię więcej, ale to nie miało znaczenia. Skontaktowałem się z Antonim i zaprosiłem go do siebie. Chciałem, by obejrzał sobie dokładnie moją maszynę stolarską i dokonał wyboru, czy jest zainteresowany jej kupnem. Antoniego zaskoczyła moja oferta, ale od razu zauważyłem, że się ucieszył. Kiedy się u mnie pojawił i zobaczył w jakim stanie była moja maszyna stolarska, to od razu się zdecydował ją ode mnie odkupić. Cena była dla niego na tyle atrakcyjna, że mógł zapłacić gotówką, bo taką posiadał. Cieszyłem się, że właśnie Antoni kupił ode mnie tę maszynę i wiedziałem, że posłuży mi latami.

Kiedy sprzedałem wszystkie maszyny i urządzenia, to zamknąłem działalność. Udało mi się to zrobić jeszcze przed latem i dzięki temu mogłem od razu pojechać nad morze, by odpocząć. Od lat nigdzie nie byłem i już zapomniałem jak to jest oderwać się od pracy i nie myśleć o niczym.