Ogrodowa inicjatywa mieszkańców

Lato to taka pora roku, kiedy bardzo chcemy spędzać czas na świeżym powietrzu. Piękne słońce, wysoka temperatura motywuje do tego, aby zrobić sobie w dzbanku odrobinę lemoniady z cytryną oraz listkami mięty i delektować się czasem wolnym. Ważne jest jednak to, aby mieć gdzie spędzać te urocze chwile.

Ogrody w Toruniu zachęcały do odwiedzin

ogrody toruńJako, że w Toruniu nie brakuje zielonych miejsc ale jednak dla mieszkańców to wciąż za mało powstała oddolna inicjatywa aby sadzić nowe drzewa i zadbać o to, aby przyszłe pokolenia miały gdzie się bawić a także wypoczywać. Cała akcja nosiła miano ogrody toruń i zaangażowali się w nią nie tylko mieszkańcy, ale również młodzi, którzy do Torunia przybyli na studia. Każdy walczył o to, aby zielona przestrzeń została zaaranżowana możliwie jak najlepiej. Na osiedlach, gdzie fundusze pozwalały na znacznie więcej mieszkańcy zdecydowali się nawiązać współpracę z projektantką ogrodów aranżującą przestrzeń dla każdego. Trzeba przyznać, że pracę jaką wykonała docenić należy. W miejscach, gdzie jest znacznie więcej cienia znalazły się miejsca dla osób starszych. W cieniach drzew również znalazły się ławeczki ze stolikami na piknik czy na miejsce do gry w karty. Nie zapomniano o najmłodszych, którzy mieli zbudowany plac zabaw. Każdy z mieszkańców mógł zasadzić wybrane przez siebie kwiaty, które później oczywiście należało pielęgnować. Wiele pań decydowało się na kolorowe kwiaty, aby ogród tętnił życiem i był naprawdę piękny.

Ciekawe czy inne miasta naszego kraju zdecydują się na podobne inicjatywy. Zielone ogrody w sercach miast, zwłaszcza większych mogą być na wagę złota. Każdy bowiem potrzebuje chociaż chwili na to aby odpocząć i nabrać dystansu do wszystkiego. Oby mieszkańcom Torunia ogrody służyły.