Postawiłem budynek i oferuję wynajem lokali użytkowych

Kilka lat temu postanowiłem zainwestować większą gotówkę, którą mieliśmy z żoną. Odkładaliśmy pieniądze przez wiele lat i postanowiliśmy je spożytkować w taki sposób, żeby one pracowały na nas. Kupiłem działkę w dobrej cenie w jednej z dzielnic Zabrza i postawiłem tam budynek, który od razu podzieliłem na dziesięć lokali użytkowych. Docelowo chciałem, żeby były tam gabinety lekarskie.

Każdy lokal ma swojego najemcę

lokale użytkowe - zabrze pawłówBudowa naszego budynku usługowego trwała praktycznie do połowy zeszłego roku. Dopiero wówczas uzyskaliśmy wszystkie konieczne odbiory i mogliśmy zaoferować nasze lokale do wynajęcia. Zainteresowanie przeszło nasze oczekiwania, bo najemcy znaleźli się błyskawicznie. Zaoferowałem pięć lokali z wejściem od ulicy i pięć wewnątrz budynku. I wygląda na to, że jest ogromny popyt na takie właśnie lokale użytkowe – Zabrze Pawłów to dzielnica, w której postawiliśmy z żoną nasz mini biurowiec. Myślałem, że chętni będą głównie lekarze, ale okazało się, że lokale wynajęto pod wiele różnych branż. W budynku mieści się sklep, fryzjer a nawet punkt jednego z operatorów telefonii komórkowej. Co więcej – za chwilę otworzy się placówka franczyzowa dużego banku i będzie to już ostatni lokal, który zostanie otwarty dla klientów. Dla nas to jest dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznego dochodu na czysto. Budowa powinna się zwrócić w ciągu trzech lat, a po tym czasie zostaniemy rentierami.

Miasto Zabrze ma ogromny potencjał, więc nic dziwnego, że jego mieszkańcy są ludźmi przedsiębiorczymi. Nawet pandemia koronawirusa nie zmieniła podejścia ludzi do prowadzenia własnego biznesu. Na dziesięć zaoferowanych przeze mnie lokali do wynajęcia wszystkie zostały zarezerwowane w ciągu kilku tygodni. A teraz nasz budynek to taka niewielka galeria handlowo-usługowa.