Powrót tradycyjnej komody

 

Mogło się wydawać, że nowoczesny design całkowicie wyeliminował tradycyjne meble, a szczególnie duże, szafy, komody itp. Tymczasem okazuje się, że skoro powierzchnie wnętrz mieszkalnych zostały powiększone, to umeblowanie również zwiększyło swoje gabaryty a do łask wróciły niektóre z tradycyjnych mebli odstawione wcześniej do lamusa. Niewątpliwie należy do nich komoda.

Zapotrzebowanie na meble rustykalne

trwała komoda rustykalnaJeżeli przyjąć, że współczesny design jest surowy i oszczędny w formie, że dominują w nim płaskie powierzchnie i jednolita kolorystyka, to na takim tle najlepiej będą prezentować się meble rustykalne. W tej kolekcji najbardziej wyraziste są kredensy i komody. Również funkcjonalność tych mebli predestynuje je do aktualnego wykorzystania. I tak trwała komoda rustykalna może być ustawiona i wykorzystana w każdym pomieszczeniu. Nie tylko w sypialni, gdzie przechowuje się w niej bieliznę pościelową oraz te części garderoby, które nie wymagają rozwieszenia na wieszakach. Szuflady komody nadają się świetnie do przechowywania skarpetek, pończoch, bielizny dziennej i nocnej i innych tego typu drobiazgów. Komoda umieszczona w jadalni lub salonie będzie przechowywać wszelkie akcesoria związane ze spożywaniem posiłków w bardziej wystawnej formie. A więc obrusy, sztućce, serwety, podkładki itp. Z taką komoda współgrać będzie kredens rustykalny, w którym przechowuje się serwisy i szkło stołowe. W takim kredensie wspaniale prezentują się kryształy, które chyba też wracają do łask.

Kredens ustawiony w salonie nadaje się znakomicie do przechowywania płyt, a na jego blacie mogą spoczywać urządzenia odtwarzające. Kredens w gabinecie to znakomita przechowalnia dokumentów i wszelkiej „ważnej” makulatury. Komody rustykalne najłatwiej znaleźć on-line, gdzie różni sprzedawcy ale również producenci mebli prezentują i oferują duży wybór tych mebli.