Praktyczne kanapy do spania

Urządzanie małych mieszkań jest sporym wyzwaniem dla większości ludzi, ponieważ łatwo je zagracić. Znajdujące się w nim meble, muszą być wielofunkcyjne, z możliwością rozkładania i składania oraz muszą zabierać niewiele miejsca.

Gdzie postawić kanapę z funkcją spania?

praktyczna kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościelUmeblowanie lokalu trzeba dobrze przemyśleć, ponieważ po wstawieniu wszystkich mebli, musi jeszcze pozostać trochę wolnej przestrzeni. Architekci radzą, aby w małych mieszkaniach, stosować zasadę minimalizmu i zagospodarowywać rogi pomieszczeń. Praktyczna kanapa z funkcją spania z pojemnikiem na pościel będzie świetnym rozwiązaniem, pod warunkiem, że będzie narożna. Takie meble są pożądane w lokalach o powierzchni do czterdziestu metrów, gdyż zajmują cały róg. Po rozłożeniu mamy całkiem dużo miejsca do spania, a kiedy pościelimy łóżko, to całą pościel schowamy do pojemnika. W ten sposób nikt nie zobaczy gdzie śpią domownicy, bo nie widać pościeli. W salonach meblowych znajdziemy kanapy trzy, cztero, pięcio, a nawet sześcioosobowe, którą są jednocześnie dużym i komfortowym miejscem do spania. Na czas snu, poduszki będące oparciem, chowa się do schowka na pościel, a siedzisko się rozkłada. Pojemniki znajdują się pod siedziskiem, a więc pościel wyciągniemy dopiero kiedy rozłożymy łóżko. Taki mebel może być podstawowym miejscem do spania, albo stanowić dodatkowe łóżko dla gości. Co do obicia, to znajdziemy kanapy skórzane, welurowe, lub bawełniane, które posiadają zdejmowane pokrowce, umożliwiające ich wypranie.

Kanapa z funkcją spania może stać w salonie, pełniąc funkcję miejsca do siedzenia, albo spania. Sprawdzi się także w jednopokojowym mieszkaniu, będącym studiem. Kanapy są często miejscem spotkań całej rodziny, więc dobrze żeby były odpowiednio duże i pojemne.