Praktyczny grzejnik Purmo

W dzisiejszych czasach mieszkania są tak budowane, żeby były maksymalnie szczelne. Ogrzewając taki lokal, musimy jedynie zapewnić odpowiednią wentylację i często je wietrzyć. Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu musimy zakupić energooszczędne grzejniki. 

Gdzie się umieszcza grzejnik?   

grzejniki purmoNajtańszą metodą na ogrzewanie mieszkania jest ciepło płynące z sieci miejskiej, czyli centralne ogrzewanie. Jednak nie każdy lokal jest podłączony do sieci i wtedy trzeba ogrzewać mieszkanie na inne sposoby. Najczęściej się stosuje grzejniki zasilane na prąd, bo są wygodne w użyciu i sprawdzają się w każdym pomieszczeniu. Innym rodzajem grzejnika jest gazowy, do którego trzeba dokupić butle gazową. Jest ono tanim sposobem, ale ryzykownym. Grzejniki Purmo są wykonane z wysokiej jakości stali, pokrytej dwuwarstwową farbą zapewniająca bezpieczeństwo i trwałe krycie. Grzejniki można podłączyć do obiegu centralnego ogrzewania, aby wszystkie urządzenia grzewcze były synchronizowane. Dodatkowo mogą posiadać wbudowaną grzałkę, z której będziemy korzystać poza sezonem grzewczym. Grzejniki są dostępne w bogatym wzornictwie i przeróżnych rozmiarach, dzieki czemu dopasujemy je do każdego pomieszczenia. Mogą być montowane na ścianie, lub na ziemi. Podłączenie go do sieci miejskiej jest możliwe od góry, z boków i z tyłu. Firma Purmo od wielu lat produkuje grzejniki płytowe. Od gory i boków  posiada osłony, które chronią wnętrze grzejnika przed uszkodzeniami. Istnieją w sprzedaży modele dedykowane do szpitali bez obudów. 

Firma Purmo jest liderem w sprzedaży grzejników na polskim rynku od wielu tak. Producent na swoje produkty udziela aż dziesięcioletniej gwarancji. Grzejnik poza funkcją grzewczą, stanowi ciekawy element dekoracyjny, szczególnie modele drabinkowe.