Problem narkotykowy XXI wieku

 

Narkotyki w naszych czasach są bardzo łatwo dostępne. Nie jest trudno zdobyć je w szkole, zamówić coś w internecie, czy skontaktować się z dilerem. Wbrew pozorom przemysł narkotykowy nas otacza, choć czasem możemy nie zdawać sobie z tego sprawy. Ludzie w każdym wieku wpadają w tą spiralę, z której bardzo trudno wyjść. Bo kto raz poczuł stan jaki osiąga się po spożywaniu narkotyków, nie chce już czuć się inaczej.

Dlaczego ludzie zażywają narkotyki?

ośrodek leczenia uzależnień od narkotykówPrzyczyn takiego zachowania jest wiele. Patologiczna rodzina, przemoc, kłopoty, z którymi nie jesteśmy sobie w stanie poradzić. Wierzymy, że nas uzależnienie nie dotyczy. My możemy przecież brać i na pewno odstawimy wtedy, gdy tylko będziemy chcieli. Tak myśli każdy, ale znikomej liczbie osób się to udaje. Większość popada coraz głębiej. Od palenia przysłowiowej „trawki” się zaczyna, a kończy na niesamowicie niebezpiecznych twardych narkotykach lub przyjmowaniu ich dożylnie. Wiąże się to z możliwością zachorowania na różne choroby, całkowitą utratą kontaktu z rzeczywistością. Takim osobom może pomóc tylko ośrodek leczenia uzależnień od narkotyków. Tak naprawdę nie da się wyjść z tego samodzielnie. Bez pomocy specjalistów i psychologów, nie znajdziemy w sobie tej wewnętrznej siły. Do takich ośrodków trafiają osoby w różnym wieku. Bo narkotyki to nie tylko młodzież, ale czasem i osoby starsze. W każdym wieku może się to przytrafić i nie należy tego bagatelizować. Detoks od narkotyków, pozostanie czystym i uzdrowienie przede wszystkim swojego sposobu myślenia, to główne cele jakie pragną osiągnąć takie ośrodki. Bo samo utrzymanie pacjenta podczas terapii jakiś czas bez narkotyków, nie jest 100-u procentowym sukcesem. Najważniejsze jest sprawienie, by sam nie chciał więcej wpaść w wir uzależnienia.

Narkotyki to problem globalny, nie dotyczy on tylko Polski. Na całym świecie mnóstwo osób zmaga się z uzależnieniem. Poczynając od słynnych celebrytów, a kończąc na przeciętnym gimnazjaliście. Wszyscy oni potrzebują specjalistycznego ośrodka, gdzie zostanie danym im promyk nadziei, na powrót do normalnego życia.