Profesjonalne oddłużenie firmy

Nikt z nas nie lubi mieć długów, zwłaszcza jeżeli ich wysokość uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Dopóki jesteśmy w stanie na bieżąco spłacać zobowiązani, to nie ma się czym martwić. Jednak kiedy płatności narastają, to pojawia się ryzyko niewypłacalności.

Jak oddłużyć firmę?

oddłużenie firmyW obecnych czasach bardzo dużo firm zmaga się z problemami finansowymi, zwłaszcza małe i średnie przedsiębiorstwa. Płynność finansowa jest konieczna do prowadzenia bieżącej działalności, a wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności może skutecznie utrudnić to zadanie. Wielu przedsiębiorców w celu polepszenia sytuacji finansowej firmy, zaciągają kredyty bankowe, aby spłacić bieżące zobowiązania. Jednak takie rozwiązanie jest bardzo ryzykowne, bo w perspektywie czasu może w znacznym stopniu zadłużyć przedsiębiorcę. Oddłużenie firmy jest dziś coraz częściej prowadzone przez profesjonalne firmy, ponieważ gwarantują one osiągnięcie pożądanego efektu w krótkim czasie. Jest to wieloetapowy proces, który ma na celu szybkie spłacenie zobowiązań i ewentualne upłynnienie zamrożonych środków. Firmy z tej branży zajmuj się restrukturyzacją zadłużenia, reprezentują dłużnika przed wierzycielami, Urzędem Skarbowym i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, a także wdrażają postępowanie naprawcze. Firmy oddłużające prowadzą negocjacje z bankami, a także starają się uzyskać dla klienta umorzenie całości lub części zaległości. Dzięki takiej pomocy, oddłużenie firmy jest realnym działaniem, które pomoże jej szybko odzyskać płynność finansową.

Na rynku działa nawet kilkaset firm zajmujących się oddłużaniem firm, a ich usługi cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Dla przedsiębiorców, którzy stoją na skraju bankructwa, takie rozwiązanie jest jedyną szansą na uratowanie firmy.