Prowadzenie kursów fryzjerskich

Prowadzę swoją własną firmę szkoleniową. Specjalizuję się w prowadzeniu kursów fryzjerskich. Mam bardzo dużo klientów, z czego bardzo się cieszę. Teraz planuję zorganizować zaawansowany kurs dla profesjonalnych fryzjerów. Liczę na wysoką frekwencję. 

Przebieg zaawansowanego kursu fryzjerskiego

zaawansowane kursy dla fryzjerówTaki kurs należy rozpocząć od ogłoszenia. Dobre ogłoszenie musi zachęcać potencjalnych i przyszłych kursantów. Na rynku jest mnóstwo kursów fryzjerskich, więc trzeba się czymś wyróżniać. Ja osobiście prowadzę zaawansowane kursy dla fryzjerów. W ogłoszeniu musi być oczywiście podana kwota za cały kurs. Po wystawieniu ogłoszenia, zbieram zgłoszenia na kurs. Następnie po akceptacji zgłoszeń zapraszam uczestników w wyznaczone przeze mnie miejsce. Na miejscu przedstawiam jeszcze raz cały harmonogram, który był zawarty w ogłoszeniu. W ten sposób mogę przejść do realizacji kursu. Na ten moment przeprowadzam kurs z profesjonalnego farbowania włosów. Takiego typu kurs składa się z kilku etapów. Nie da się wszystkiego przedstawić na jednym spotkaniu. Na początek muszę przedstawić uczestnikom teorię, a potem mogę przejść dopiero do praktyki. Na kursie używam wysokiej jakości produktów, ale uczę też kursantów korzystania z ich zamienników. Nie chcę im narzucać wybranych produktów. Na koniec kursu sprawdzam ich umiejętności i wręczam każdemu certyfikat, który przedstawia ich nowe kwalifikacje. Dostają również ode mnie zestawy kosmetyków, by mogli ich użyć u siebie w salonie kosmetycznym. 

Na tym kończą się zazwyczaj moje kursy. Staram się, aby każdy uczestnik nabył nowe umiejętności i pozyskał nową wiedzę. Cieszę się, że za każdym razem są nowi chętni. Czasami powracają do mnie starzy kursanci, co świadczy o tym, że moje kursy są naprawdę profesjonalne.