Przekazywanie dokumentacji księgowej

Zawsze, kiedy decydujemy się na usługi księgowe to mamy do wyboru możliwość zdecydowania się na dokumenty przekazywane osobiście do biura rachunkowego lub za pomocą poczty albo kuriera. Takie rozwiązania są cały czas aktualne, ale coraz więcej biur księgowych oferuje możliwości wysyłania dokumentów drogą elektroniczną, co jest najlepszym rozwiązaniem.

Kto przechowuje dokumenty księgowe?

Księgowość poznańKiedy zdecydowaliśmy się na prowadzenie księgowości online, to najlepiej jest również zdecydować się na to, żeby biuro rachunkowe przechowywało wszystkie nasze dokumenty. Na bieżąco będziemy mieli do nich dostępu w specjalnym panelu księgowości online, ale również będą utworzone specjalne kopie na serwerach zabezpieczających. Jest to bardzo dobre rozwiązanie również, wtedy kiedy prowadzimy tradycyjną dokumentację i niektóre dokumenty zostaną zniszczone albo zgubione. Również w przypadku jakichkolwiek kontroli możemy szybko wydrukować odpowiednie dokumenty. Bardzo często w przypadku księgowości online możemy na początek skorzystanie z 14-dniowego darmowego okresu próbnego. Przed podpisaniem umowy sprawdźmy, jaką pozycję ma na rynku firma oferująca księgowość Poznań to miasto, gdzie możemy znaleźć biuro rachunkowe specjalizujące się w rozliczaniu tylko i wyłącznie firm z konkretnych branż. Każde biuro rachunkowe powinno również posiadać obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej, które chroni przed błędami księgowych.

Już przy wyborze biura rachunkowego powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy pomoże nam również w rozliczaniu działu kadry i płace, ponieważ bardzo często chcemy rozwijać naszą firmę i zatrudniać kolejnych pracowników. Możemy również sprawdzić, czy biuro rachunkowe pomoże nam pozyskać dotacje na zakup nowego sprzętu do firmy lub pozyskać samochody w leasing.