Przestronna hala z płyty

 

W dużych halach magazynowych odbywają się targi, prowadzona jest sprzedaż hurtowa, albo jest to pomieszczeni na zapasy materiałów, których nie pomieścimy w sklepie. Im więcej powierzchni potrzebujemy, tym bardziej się opłaca wybudować dużą halę stalową pokrytą blachą, albo płytą.

Jaką płytą pokrywa się halę magazynową?

hale z płyty warstwowejBudowa hali od podstaw to szybki proces, którego się podejmują dobre firmy budowlane. Producenci hali magazynowych przekonują, że to tanie i ekonomiczne rozwiązanie ze względu na użyte materiały. Modułowe hale z płyty warstwowej są najlepszym rozwiązaniem dla całorocznych obiektów. Składają się z trzech warstw: płyty z rdzeniem poliuretanowym, tłumiącego styropianu, oraz z ocieplającej waty mineralne. Dostępne są też tańsze płyty PCV, ale ich jakość jest dużo niższa i nie do końca spełniają swoje zadanie. Grubość płyty wielowarstwowej, to około pięć centymetrów. Dach hali pokrywa się blachą mocowaną bezpośrednio do stelaża budynku za pomocą aluminiowych wkrętów. Podstawą zabudowy jest podłoże z żelbetonowego materiału, który doskonale izoluje wnętrze budynku od wilgoci. Stalowa konstrukcja jest łączona na miejscu przez wykwalifikowanych pracowników budowlanych i łączona jest śrubami, oraz wkrętami. Od zewnętrznej strony wszystkie miejsca łączenia, które są newralgicznymi punktami budynku, są zabezpieczane plastikowymi osłonkami, które chronią je przed korozją. Hala może posiadać jedną główną bramę wejściową, albo dwie mniejsze po bokach budynku automatycznie otwierane.

Im wyższa jakość użytych materiałów, tym większy komfort użytkowania hali. Firma budowlana przed rozpoczęciem budowy przygotuje dla nas wizualny projekt hali, abyśmy mogli ocenić, czy efekt końcowy będzie zadowalający i spełniający nasze oczekiwania i wymagania.