Regulowany blat w stole do salonu

Dom to miejsce, gdzie powinniśmy czuć się bezpiecznie i komfortowe jak nigdzie indziej. Nie bez powodu utarło się powiedzenie, że wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej. Komfort zapewniają nam przede wszystkim umeblowanie. Jeśli meble dobrane są do naszych potrzeb, to życie w domu staje się bardziej komfortowe.

Stoliki do salonu

stolik z podnoszonym blatemSalon to zazwyczaj miejsce centralne w naszym domu. Tam spędzamy czas po szkole lub pracy, odpoczywając po całym dniu. Meble w tym pomieszczeniu w domu powinny być dostosowane do nas. Jednak nie zawsze da się to zrobić w idealny sposób. Tak właśnie jest w przypadku stołu do salonu. Czasami potrzeba nam niskiego, a czasami przydałoby się, żeby ten stół był wysokości zwykłego stołu. W tym przypadku stolik z podnoszonym blatem idealnie się sprawdzi. Stolik wyposażony w system podnoszonego blatu na pierwszym rzut oka nie wyróżnia się niczym od zwykłego stołu. Ukryta funkcja włączana jest w różny sposób, zależy od modelu stołu. Najbardziej popularnym sposobem na podniesienie blatu jest pokręcenie specjalnie do tego przeznaczoną korbką. Korbka jest w dyskretny sposób ukryta pod blatem stołu. Jeśli chcemy podnieść lub opuścić blat, wystarczy w odpowiednią stronę pokręcić korbką, a następnie zablokować ją tak, aby blat pod naporem nie opadł. W tym celu taki stół jest wyposażony w specjalną blokadę zakładaną na korbkę, jest to coś w rodzaju skobla, który po przesunięciu zwalnia blokadę lub ją zakłada.

Stoły z regulacją wysokości blatu pojawił się w sprzedaży już kilkanaście lat temu. Ich popularność stale wzrasta, dzieje się tak z powodu jej uniwersalności. Regulacja blatu to zazwyczaj około pięćdziesięciu centymetrów. Znajdziemy je w prawie każdym sklepie z meblami. Ich ceny wahają się od czterystu do tysiąca złotych. Cena zależna jest od modelu, wielkości oraz marży producenta.