Sauna, spadkobierczyni łażni parowej

 

Od wieków sauny parowe były znane W Skandynawii sauny fińskie, w Rosji banie, w Polsce po prostu łaźnie parowe. Jeszcze pod koniec  XX w kraju było wiele publicznych łaźni w których można było zażyć kąpieli czy relaksu. Dziś już ich niema poza wspomnieniem starszych osób. 

Historia jednej sauny parowej

sauna parowa producentStała w kąciku sauna parowa producenta szukać gotowa. A że nóżek i raczek nie miała, to samotnie stała.Aż tu nagle niespodziewanie przyszedł Felek, chłop silny i zdrowy co każdej pracy się podjąć gotowy.Wziął paleciak, dwa mocne pasy i z sauną parową, dalej zapasy. Po czym przeniósł ją z kąta na środek, bo otworzył salon masarzy – ośrodek. Tak samotności sauny kres nastał, a splendor wzrastał i czy dzielny chłopak, czy dziewczę nieśmiałe, każdą chwilę przeznaczyć gotowe, aby z sauny parowej zalet mogło korzystać ich ciało co by ducha wzmacniało. Tak hyr poszedł od gór aż do morza, że z sauny parowej,dusza wzlata w przestworza, a ciało się wzmacnia niemało. Tak też dzisiaj wie każde dziecko i kiep, choć do myśli ma słaby łeb. Że sauna parowa to zdrowia osnowa i warto ją mieć. A co na to nasza sauna parowa, ma splendor ma zachwyt i hyr. Lecz nie ma spokoju bo dzień i noc pracuje w znoju. i czasami gdy nad ranem zziajana zmęczona, przychodzi  do niej tęsknota, za cichym spokojnym kącikiem i marzeń nie spełnionych smutek, że już nigdy nie pojedzie od Koluszek gdzie producenta dom. Gdzie saun parowych producent mieszka i koleżanek grono w magazyn wystawiono. Gdzie każda swego Felka czeka, aby ją zabrał do domu człowieka. Dla rodziny, przyjaciół i zdrowia, każda sauna swój spokój poświęcić  gotowa.

Dziś pożądaniem dla wielu ludzi jest sauna parowa producent nie ważny. I choć w wielu centrach handlowych można nabyć sauny elektryczne super nowoczesne, to jednak jest żal tej starej sauny parowej co dusze i ciała z pasją wzmacniała